Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Cukier puder” w Domu Kultury w Chwałowicach

Facebook Twitter

To będzie pierwszy tegoroczny występ w ramach cyklu Alternatywnie: "Cukier Puder" jutro (25.02.) osłodzi życie osobom, którzy przyjdą do Domu Kultury w Chwałowicach. "Wskakujcie zatem do naszej cukiernicy, wciągajcie, wchłaniajcie i odkrywajcie wraz z nami zawartość cukru w pudrze"- tak to jest napisane w zaproszeniu na koncert, który startuje o 18.00.

fot. pablojuliann / pixabay.com

ALTERNATYWNIE to spotkania, prezentujące młodych artystów polskiej i nie tylko, sceny muzycznej, zarówno tych już uznanych i rozpoznawalnych, jaki debiutujących.

Cukier Puder – wysypał się na świat jesienią 2015 roku. Daniel Wiśniewski – lider akcji cukrowej, po miesiącach poszukiwań wspólników dźwięku, dzięki sile internetu odnalazł Paulinę Kulka Szojer. Jesienne spotkanie duetu zakończyło się spontanicznym nagraniem „na telefon” kilku gitarowych szkiców utworów Daniela wraz z kreatywnym wokalem oraz tekstami Pauli. Chwilę potem do cukiernicy dosypali się Miłosz Bazarnik (piano), Marek Wrona (bas), Szymon Bisaga (drums), którzy wraz z gitarą i kompozycjami Daniela Wiśni Wiśniewskiego i wokalem oraz tekstami Pauliny Kulki Szojer postanowili zrobić wspólny muzyczny deser (z wisienką na torcie). Wspólne miejsce, w którym wszystko się zaczęło i w którym odbywają się próby to Tarnowskie Góry. Jednak każdy z cukrowników jest z innego miasta, innej rzeczywistości i innej grupy wiekowej, ale cukier łączy ludzi. Próby obfitują w muffinki, ciastka, ciasteczka, cukierki, torciki i pożerane przez Paulinę daktyle.

„W słodkich więc, acz niepewnych oparach poznawania się, przyczajenia i wyczuwania, powstało 5 pierwszych utworów „Sweet heaven”, „Ball”, „W sierpniu przed lustrem”, „Empty full” i „Son”. Po kilku tygodniach kolejne utwory były potwierdzeniem, że się klei muzycznie i energetycznie zmierzamy w tym samym kierunku. W czerwcu 2016 r. skończyliśmy nagrywanie demówki pięciu utworów, których styl jest wyłącznie nasz. Każdy utwór to nasze dźwięki zawieszone w pudrowym pyle, trochę niedopowiedziane, połamane w rytmie, nieco zaskakujące, trochę lewitujące w powietrzu, o smaku jednak tak nasyconym, że ma swój przyprawiony charakter. Wskakujcie zatem do naszej cukiernicy, wciągajcie, wchłaniajcie i odkrywajcie wraz z nami zawartość cukru w pudrze.”

Skład zespołu Cukier Puder: Paulina Szojer – wokal, Dominika Wiśniewska – chórki, Daniel Wiśniewski – gitara, Marek Wrona – gitara basowa, Miłosz Bazarnik – instrumenty klawiszowe, Szymon Bisaga – perkusja. Oficjlana strona zespołu: www.cukierpudergra.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021