Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ćwiczenia na macie z maluszkiem

Facebook Twitter

Spędzacie teraz dużo czasu w domu. Co robić, by nie powiało nudą? Jeśli jesteście rodzicami małych dzieci sprawdźcie  propozycję ćwiczeń z maluszkiem przygotowanych przez fizjoterapeutkę z Centrum Rehabilitacji Puls-Med w Rybniku.

mat. prasowe, źródło: bezpłatna platforma unsplash.com

Wystarczy rozłożyć matę, założyć wygodny strój i zachęcić dziecko do wspólnych ćwiczeń. Dla malucha będzie to świetna zabawa, a dla rodzica okazja do zadbania o swój kręgosłup i mięśnie. Specjaliści zachęcają, by akcję #zostańwdomu można wykorzystać na codzienną aktywność. Ćwiczenia, które możesz bezpiecznie wykonywać z dzieckiem. Pamiętaj, by przy każdym ćwiczeniu trzymać pewnie dziecko.

1. Półprzysiady.
Weź dziecko na ręce i mocno przytul. Zacznij powoli wykonywać półprzysiady. Pamiętaj, aby stopy mieć rozmieszczone na szerokość bioder. Podczas przysiadu kolana nie przekraczają linii palców. Plecy powinny być wyprostowane.

2. Przysiady w szerokim rozkroku.
Weź dziecko na ręce i mocno przytul. Pamiętaj, aby stopy mieć skierowane na zewnątrz. Podczas przysiadu kolana nie przekraczają linii palców oraz nie uciekają do środka. Plecy powinny być wyprostowane.

3. Wypychanie bioder w przód w klęku
Uklęknij, trzymaj dziecko tak by patrzyło w przód tak jak Ty. Spróbuj usiąść na piętach, a następnie przejść do pozycji klęku jak najbardziej napinając brzuch i pośladki.

4. Przyciąganie nóg do siebie
Połóż się na plecach, nogi trzymaj w powietrzu pod kątem 90 stopni. Na podudziach połóż na brzuszku dziecko, tak byś mogła je trzymać w okolicy klatki piersiowej. Przyciągaj kolana do siebie i od siebie.

5. Mosty
Połóż się na plecach ze zgiętymi nogami położonymi na ziemi. Dziecko postaraj się ułożyć w taki sposób by było w pozycji półleżącej (plecy oparte o Twoje uda, pośladki dziecka na Twojej miednicy, nóżki szeroko). Staraj się unosić miednicę do góry, bardzo powoli trzymając dziecko.

6. Pompki
Połóż dziecko na plecach. Ułóż swoje dłonie w taki sposób, aby podczas robienia pompki dać dziecku buziaka.

Czytaj także:

Brakuje Ci siłowni i ćwiczeń? Trenuj online

Szkolenia dla nauczycieli online

#zostańwdomu. Cieszyn poleca wirtualne spacery

Jo był ukradziony! Zobacz online

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj