Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cyfraki powracają. Matematyczne zabawy dla przedszkolaków w nowej formule

Facebook Twitter

Chodzi o to, aby wykorzystać naturalne zainteresowanie przedszkolaków matematyką. Taka idea przyświeca organizatorkom zabawy pod hasłem "Cyfraki". Od 3 lat Radio 90 kibicowało 6-latkom z Rybnika w czasie konkursu matematycznego. Z powodu pandemii, jego idea musiała się jednak zmienić. Już nie spotkanie z matematycznymi łamigłówkami w sali Bushido w Rybniku, a projekt online.

Właśnie ruszyły zapisy grup przedszkolnych do facebookowej grupy, by spróbować zmierzyć się z zadaniami matematycznymi przez kolejne 4 tygodnie.

Konkurs Cyfraki powstał w 2018 roku, jako pomysł na spotkanie przedszkolaków z Rybnika i wspólną zabawę.

Głównym celem konkursu było upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród przedszkolaków, dostarczenie dzieciom radości z rozwiązywania zadań, pobudzanie i poszerzanie zainteresowań, wdrożenie dzieci do pracy zespołowej, a także budzenie nawyków zdrowego współzawodnictwa. Konkurs skierowany był do 6-latków z rybnickich przedszkoli. W roku szkolnym 2019/2020 w wyniku rozprzestrzenienia się wirusa COVID-19 konkurs musiał zostać odwołany, zaś w roku szkolnym 2020/2021 ze względu na obostrzenia wynikające w dalszym ciągu z epidemii wirusa konkurs został przeobrażony w projekt.

– piszą organizatorki zabawy Dorota Dolecka, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, Przedszkole nr 49 w Rybniku
oraz Judyta Okaj z Przedszkola nr 43 w Rybniku:

Mimo sytuacji epidemiologicznej postanowiłyśmy stworzyć projekt, by idea Cyfraków nie została zapomniana.

Projekt zakłada realizację 8 zadań matematycznych skierowanych dla dzieci 6-letnich z rybnickich przedszkoli, które będą publikowane na specjalnie stworzonej grupie na Facebooku, od drugiego wtorku marca ( 09.03., 16.03., 23.03., 30.03.), natomiast 6 kwietnia to ostateczny termin przesyłania fotorelacji.

Projekt kończy się konkursem polegającym na nagraniu krótkiego filmu/przedstawienia obrazującego zadanie matematyczne (maks. 3 minuty).

Regulamin Konkursu CYFRAKI 2021

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj