StartWiadomości Wiadomości dnia

Cyrk był tematem przewodnim wycieczki podopiecznych stowarzyszenia Razem z Rybnika

Poza zajęciami tematycznymi z wychowawcami, rehabilitacją i zajęciami z terapii przygotowane zostały atrakcje.odbyła się impreza „Goście w cyrku”. Grupa kuglarzy z Krakowa przeprowadziła warsztaty, Każdy z podopiecznych mógł wypróbować swoich sił w żonglowaniu piłeczkami, maczugami, stworzeniu olbrzymich baniek. Tylko najodważniejsi zostali zamknięci w bańce mydlanej.

Finałowy występ odbył się po zmroku nad jeziorem, około godziny 22:00. Był to pokaz z wykorzystaniem ognia.

Organizatorzy swoim podopiecznym zorganizowali również „Cyrkowy chrzest”. Każda z grup miała za zadanie przejść drogą do cyrku, włożyć rękę do paszczy lwa, wrzucić piłeczki do buzi klauna oraz „przejść” po linie.

W trakcie pobytu do podopiecznych przyjechał „Cyrk na kółkach – Szybcy i Wściekli”. Dwunastu motocyklistów z zaprzyjaźnionej grupy Kapłańskiego Klubu Motocyklowego God’s Guards i przyjaciele zrobili dużo hałasu, a każdy chętny mógł spróbować przejechać się wybranym motocyklem.

Kolejnym punktem pobytu był bal, na którym każdy był przebrany: byli atleci, klauny, dyrektor cyrku, małpki, zebra, misie, baletnicy, mimy, zaklinacze węży, super bohaterowie, kapitanowie statku itd.

Organizatorzy zabrali swoich podopiecznych na wycieczki do Kościerzyny i do Gdyni. Odbył się rejs statkiem. Zespół „Bajka” z Obwoźnego Studia Nagrań przeprowadzili warsztaty. Prowadzący pokazał i opowiedział, jak tworzy się głos w mikrofonie i jak można go przekształcić. Na koniec cała grupa nagrała hymn turnusowy „Cyrk wita Was”, a także utwór, którego uczyli się na zajęciach z wychowawcą, z wykorzystaniem bum bum rurek.

Warto dodać, że wolontariusze, którzy brali udział w wyjeździe, przygotowali się wcześniej podczas szkoleń w ramach projektu „Wolontariat? To coś dla mnie!, finansowanego przez Miasto Rybnik oraz Stowarzyszenia „Razem” z Rybnika. Zobaczcie zdjęcia z wyjazdu.

 

 

Zostaw komentarz