Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czad wciąż groźny. Kolejni mieszkańcy regionu podtruci tlenkiem węgla

Facebook Twitter

Czad wciąż groźny. Czworo mieszkańców regionu trafiło w ostatnich dniach do szpitali podtrutych tlenkiem węgla. Strażacy interweniowali trzykrotnie: w Wodzisławiu, Rybniku i Raciborzu.

W sobotę (22.01.) po 20.00 ratownicy zostali wezwani na ulicę Patriotów w Boguszowicach. W łazience zasłabła tam 17-latka. Z objawami podtrucia czadem została zabrana do szpitala. Urządzenia strażaków pokazały w mieszkaniu 120 PPM-ów. Przyczyną gromadzenia się czady było prawdopodobnie nieprawidłowe działanie przewodów wentylacyjnych w budynku.

Wczoraj (23.01.) przed 20.00 ratownicy jechali na ulicę Dębową w Wodzisławiu. Tam także w łazience zasłabła kobieta, jej mąż zdążył otworzyć drzwi mieszkania, wezwać na pomoc sąsiadów i także poczuł się źle. Para 69-latków trafiła do szpitala. Strażacy zmierzyli aż 400 PPM-ów, jak mówią wszystko dlatego, że w lokalu była zła wentylacja, a przyczyną było nadmierne uszczelnienie okien.

Ostatnia interwencja miała miejsce już dziś (24.01.) po północy na ulicy Książęcej w Raciborzu. Tam również w łazience zasłabła 30-latka. Z objawami podtrucia tlenkiem węgla została zabrana przez pogotowie do szpitala. W mieszkaniu wadliwy był piecyk gazowy.

A my za strażakami apelujemy do wszystkich o zakładanie w mieszkaniach czujników tlenku węgla, które mogą pomóc uniknąć takich sytuacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022