StartKultura

„Czary Mary” według „Kabaretu”

Przedstawienie to będzie można zobaczyć w sobotę (8.02.), o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Akcja przedstawienia toczy się w holu Teatru Osobliwości, więc będzie okazja zobaczyć stwory nie z tego świata, m.in. duchy z zamku pszczyńskiego. Wesołe scenki i dialogi przeplatane będą tańcami i uatrakcyjnione najpiękniejszymi cygańskimi piosenkami. Magia, taniec, śpiew – rozrywka gwarantowana!

„Kabaret” to grupa, która działa przy Wodzisławskim Centrum Kultury od stycznia 2013 roku. Wcześniej przez rok zespół funkcjonował w ramach Uniwersytetu III Wieku. W swoim dorobku ma takie spektakle jak: „Wesołe jest życie staruszka”, „Miłość w jesieni życia”, „Piosenki z naszej młodości”.

Działając już przy WCK „Kabaret” przedstawił wesołą bajeczkę dla dorosłych „Królewna Śnieżka”. 25 maja 2013 roku zespół wziął udział w przeglądzie zespołów artystycznych „Juwenalia wielopokoleniowe” zorganizowanym na wodzisławskim Balatonie. Zaprezentował tam komediową scenkę „Jak Jochiom z Radlina szoł do nieba”. Za udział w przeglądzie zespół otrzymał puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia.

W czerwcu 2013 roku zespół wystąpił z widowiskiem góralskim „Góralskie hań downi bytowanie” opartym na opowiadaniach Kazimierza Przerwy Tetmajera zebranych pod wspólnym tytułem „Na skalnym Podhalu”. Zabawne scenki z życia górali: „Jak Smaś umieroł”, „Jak baba diobła wyonacyła”, przeplatane były tańcami i piosenkami góralskimi.

Zostaw komentarz