Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

„Czary Mary” według „Kabaretu”

Facebook Twitter

Zaczarują publiczność! Zespół teatralny "Kabaret" zaprasza na swój występ do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Aktorzy pokażą swój najnowszy spektakl "W krainie fantazji, czy Czary Mary".

Przedstawienie to będzie można zobaczyć w sobotę (8.02.), o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Akcja przedstawienia toczy się w holu Teatru Osobliwości, więc będzie okazja zobaczyć stwory nie z tego świata, m.in. duchy z zamku pszczyńskiego. Wesołe scenki i dialogi przeplatane będą tańcami i uatrakcyjnione najpiękniejszymi cygańskimi piosenkami. Magia, taniec, śpiew – rozrywka gwarantowana!

„Kabaret” to grupa, która działa przy Wodzisławskim Centrum Kultury od stycznia 2013 roku. Wcześniej przez rok zespół funkcjonował w ramach Uniwersytetu III Wieku. W swoim dorobku ma takie spektakle jak: „Wesołe jest życie staruszka”, „Miłość w jesieni życia”, „Piosenki z naszej młodości”.

Działając już przy WCK „Kabaret” przedstawił wesołą bajeczkę dla dorosłych „Królewna Śnieżka”. 25 maja 2013 roku zespół wziął udział w przeglądzie zespołów artystycznych „Juwenalia wielopokoleniowe” zorganizowanym na wodzisławskim Balatonie. Zaprezentował tam komediową scenkę „Jak Jochiom z Radlina szoł do nieba”. Za udział w przeglądzie zespół otrzymał puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia.

W czerwcu 2013 roku zespół wystąpił z widowiskiem góralskim „Góralskie hań downi bytowanie” opartym na opowiadaniach Kazimierza Przerwy Tetmajera zebranych pod wspólnym tytułem „Na skalnym Podhalu”. Zabawne scenki z życia górali: „Jak Smaś umieroł”, „Jak baba diobła wyonacyła”, przeplatane były tańcami i piosenkami góralskimi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj