StartW Radiu 90 Wiadomości dnia

Czas na „HeyNow”! Czyli rybnicki hejnał w zupełnie nowej oprawie

Wśród muzyków zaangażowanych w projekt jest, między innymi, Mariola Rodzik-Ziemiańska z zespołu Zawiało i Zbyszek Seyda z Carrantuohill:

To był dobry pomysł. Usłyszałem o nim przypadkowo. Kiedy wszedłem do studia i posłuchałem sobie tego wszystkiego… Przemiła atmosfera, młodzie ludzie i świeże, takie miłe spojrzenie na coś, co czasami może się wydawać, jakby rzeczą znaną wszystkim, ale znaną tak, że słuchamy tego co godzinę, ale nie każdy zna…

Po prostu nie każdy przechodzi przez rynek codziennie. A projekt rewelacyjny. Uważam, że świetnie, że można w mieście robić taki refreshing różnych rzeczy. Co pokolenie – nowi ludzie, nowe pomysły, coś świeżego, coś nowego i można to w ten sposób ubarwiać.

W piosence „Rybnik Hey Now” tradycja miesza się z nowoczesnością. To ciekawa uniwersalna kompozycja – mówią muzycy:

W projekt zaangażowało się wielu muzyków:

Pomysłodawcą powstania piosenki jest wydział promocji urzędu miasta. Całość realizowana jest w ramach projektu rybnik.kultura.eu. Na kiedy zaplanowano oficjalną premierę utworu?

Ma być jinglem w telefonach, promocyjnym utworem przy różnych prezentacjach. 15 czerwca, podczas Dni Rybnika będzie też jego premiera na rynku. Będzie to świetny utwór, do którego też nakręci się teledysk. Będzie promował miasto. (…) Świetnie, gdyby w przyszłości miasto wyszło z taką propozycją, bo my jesteśmy chętni, żeby uzupełnić listę utworów i skomponować wspaniałą płytkę. Powiedzmy, że każdy z rybnickich fajnych zespołów mógłby dać swój utwór, albo nacechowany rybnickim klimacikiem i wtedy byśmy taką płyteczkę mogli wydać.

– mówią Mariola Rodzik-Ziemiańska z zespołu Zawiało i Zbyszek Seyda z grupy Carrantuohill. Nagranie zrealizował Krzysztof Lenard, w projekt zaangażował się również rybnicki fotograf Sebastian Góra i Kamil Kubica który nakręcił teledysk do utworu. Premiera HeyNow w Radiu 90 już w najbliższą środę popołudniu!

Zostaw komentarz