Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na kolejną odsłonę szachowych zmagań. W ten weekend kolejny zjazd na Stadionie Śląskim

Facebook Twitter

Czas na kolejną odsłonę szachowych zmagań. W ten weekend (2-3.04.) odbędzie się drugi zjazd Tauron Ekstraligi i Tauron 1 ligi szachowej. Zespoły rywalizować będą w Drużynowych Mistrzostwa Śląska Juniorów.

Miejsce w którym się spotkają jest wyjątkowe

– mówi prezesa Śląskiego Związku Szachowego:

Andrzej Matusiak: Rozgrywki odbędą się na Stadionie Śląskim w kotle czarownic. Niedawno grali piłkarze a w tej chwili czas na szachistów, także szachiści będą grać w super miejscu, które jest dla Śląska bardzo ważnym obiektem sportowym.

Rywalizacja wkracza powoli w decydującą fazę

– dodaje prezes:

Andrzej Matusiak: W Ekstralidze startuje 10 drużyn, w pierwszej 24 drużyny. Jeżeli chodzi o Ekstraligę to rozgrywkę gra 10 największych zespołów ze Śląska, a w pierwszej lidze grają pozostałe drużyny. Już w tej chwili tutaj są dość decydujące mecze, dlatego że w tych rozgrywkach aż 6 zespołów ma po 4 punkty, jedna drużyna ma aż 5 punktów, więc wszystko do rozstrzygnięcia właśnie na tym drugim zjeździe.

Dodajmy, że liderem jest zespół Wasko Hetman Katowice, wśród drużyn, które mają o punkt mniej są między innymi dwa zespoły z Jastrzębia i jeden z Rybnika. Zmagania szachistów będzie można śledzić na facebooku i na stronie Śląskiego Związku Szachowego, gdzie na bieżąco będą prezentowane wyniki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022