Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na pomysły mieszkańców regionu. Zbierają je w Jastrzębiu i Rydułtowach

Facebook Twitter

Czas na pomysły mieszkańców regionu. Zbierają je w Jastrzębiu, ale i Rydułtowach. Konsultacje i warsztaty odbywają się w ramach programu "Dom Kultury +".

weekend

Czas na pomysły mieszkańców regionu

W Jastrzębiu projekt realizuje Łaźnia Moszczenica. Za nimi już spotkania, w czasie których pytano wybrane grupy mieszkańców o kulturę, potencjał, charakterystykę miasta. Padło hasło, że potrzebna jest przestrzeń do spotkań, do realizacji zadań non profit. Przed takimi spotkaniami są jeszcze Rydułtowy, najbliższe w środę (17.05.):

Katarzyna Chwałek – Bednarczyk: Najbardziej chcemy się skupić na wielkich nieobecnych, czyli na młodzieży i na kobietach w wieku produkcyjnym, czyli tych kobietach, które mają mnóstwo innych zajęć, bo mają rodziny, małe dzieci, chodzą do pracy i też często ich u nas brakuje albo przybywają do nas raczej jako dodatek do dziecka. A my chcielibyśmy się spotykać z nimi także w ramach różnego rodzaju rozrywek kulturalnych

– wyjaśnia Katarzyna Chwałek – Bednarczyk, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks”. Powstanie raport, w którym jasno mają być wskazane te obszary zaniedbane, te gdzie brakuje oferty dla mieszkańców:

Katarzyna Chwałek – Bednarczyk: Generalnie chodzi o kulturę, o wydarzenia kulturalne. Natomiast w momencie, kiedy powstanie raport z tej diagnozy potencjału kulturotwórczego, to dowiemy się, czego najbardziej w Rydułtowach brakuje i które grupy społeczne mają najmniejszy dostęp do kultury albo mają problem z obcowaniem z tą kulturą. I do tych odbiorców będą kierowane te działania. Na nich będziemy nastawieni w trakcie ogłaszania regulaminu na inicjatywę.

Mieszkańcy będą mogli swoje pomysły dotyczące kultury w mieście zrealizować, otrzymując dofinansowanie. Konkurs zostanie ogłoszony w czerwcu. W Jastrzębiu już zapowiadają, że wybranych zostanie od 3 do 7 projektów.

fot. mat. prasowe

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj