Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na Twoją Miejscowość. Czas na Dni Jastrzębia!

Facebook Twitter

55 świeczek na torcie! Jastrzębie w tym roku obchodzi urodziny i w związku z tym jak na taką okazję przystało, w mieście szykowana jest wielka feta. Już w ten weekend Dni Jastrzębia z koncertami gwiazd: Natalia Szroeder, Ray Wilson i legendarna formacja OMD. Będzie Don Vasyl, Sylwia Przybysz oraz Kayah i Goran Bregović!

fot. fot. Aneta Czarnocka-Kanik/ jastrzebie.pl

Do Jastrzębia zaprasza Anna Hetman, prezydent miasta:

Wyjątkowe Dni Miasta w Jastrzębiu- Zdroju, bo też Jastrzębie- Zdrój w 2018 roku obchodzi swoje 55. urodziny. Przez cały rok odbywają się różne imprezy, ale Dni Miasta czyli 9 i 10 czerwca to wyjątkowy czas. Najciekawsze, niesamowite wydarzenia, ale też koncerty, na które będziemy zapraszać mieszkańców i nie tylko mieszkańców Jastrzębia, ale też z okolicy i całego Śląska.

Nazwiska gwiazd przyciągają:

Przyciągają i będą to najlepsze Dni Miasta w okolicy. Myślę, że OMD, Ray Wilson, Kayah i Goran Bregović to będą takie gwiazdy, które przyciągną tłumy na Stadion Miejski w Jastrzębiu- Zdroju.

– mówi prezydent Jastrzębia Anna Hetman i zdradza na kogo czeka osobiście:

Wielkie świętowanie rozpocznie przejście mieszkańców w korowodzie– zapowiada Maria Kucharska, dyrektor biblioteki w Jastrzębiu- Zdroju:

Rozpoczynamy od korowodu historycznego, korowodu mieszkańców, których zachęcamy, żeby dołączyli do konkursu, który proponujemy: konkurs na przebranie, ale oczywiście nawiązujące do historii naszego miasta: do Czarnego Rycerza, parku i uzdrowiska, ale także historii nadania praw miastu, Solidarności. Mamy bardzo atrakcyjne nagrody: laptop, tablet i aparat cyfrowy (…)

Korowód ruszy w sobotę (9.06.), spotkanie przebierańców o godzinie 14.20 przed biblioteką w Jastrzębiu, potem pójdą ulicami: Wielkopolska, Mazowiecka, Aleja Piłsudskiego, Harcerska do Stadionu Miejskiego. Czy mieszkańcy Jastrzębia chętnie biorą udział w przebieranych korowodach?

Biblioteka prowadzi wiele działań w związku z jubileuszem 55-lecia Jastrzębia. Posłuchaj jakich:

Po korowodzie w sobotę wielkie koncerty na stadionie w Jastrzębiu – zapowiada Zofia Florek, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji:

W niedzielę (10.06.) zaś między innymi Kayah i Goran Bregović – zapowiada Janusz Jurczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu:

Wyjątkowe 55-lecie miasta, nasze miasto jest już bardzo dorosłe, w związku z powyższym zrobiliśmy, zorganizowaliśmy Dni Jastrzębia dla wszystkich. Dla tych najmłodszych mieszkańców, nastoletnich Sylwia Przybysz, młoda wokalistka z 6- letnim stażem na scenie, jej wideo osiągają oglądalność na youtubie około 20 milionów, naprawdę znana artystka. Kolejna gwiazda to Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy, no chyba nie trzeba przedstawiać bliżej tego zespołu i na koniec w niedzielę – crème de la crème- zupełny rarytas: Kayah i Goran Bregović. Myślę, że cała Polska południowa przyjedzie do nas świętować.

Na Dniach Jastrzębia zagrają gwiazdy z najwyższej półki:

– kończy Zofia Florek, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która zapowiada też spektakularny pokaz sztucznych ogni po sobotnich koncertach:

Pokaz będzie związany z jubileuszem, szczegółów nie chcę wymieniać, ale to będą wyjątkowe ognie, jakich jeszcze u nas w mieście nie było.

SOBOTA:

godz.15.20  – Powitanie KOROWODU
godz.15.40 – Dekoracja Sportowców
godz. 16.15 –  NATALIA SZROEDER
godz. 18.00 –  RAY WILSON
godz. 20.30 –  OMD
godz. 21.50 – pokaz pirotechniczny

NIEDZIELA:

godz. 16.30 – Sylwia Przybysz
godz. 18.00 – Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy
godz. 20.30 – Kayah i Goran Bregovic

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj