Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na Twoją Miejscowość. Czas na Dni Rybnika 2018!

Facebook Twitter

Dni Rybnika 2018: Margaret, Lanberry, Feel i Gromee. Będzie Kabaryjton, festiwal orkiestr i mażoretek Złota Lira, spotkania seniorów czy mecze w Strefie Kibica na Kampusie. Co czeka w ten weekend (15- 17.06.) w Rybniku? Posłuchaj i zobacz bogaty program święta miasta.

Piotra Kuczerę prezydenta Rybnika pytaliśmy: co szczególnie poleca?

Tradycyjnie koncert, kilka gwiazd zawita do Rybnika: Margaret, Feel, Lanberry, i DJ Gromee na koniec. Myślę, że jest kilka stref na nasze Dni Miasta, bo to Strefa Kibica, właściwie przez cały miesiąc, do 15 lipca będzie na Kampusie Strefa Kibica, szczególnie w te dni kiedy będą grali biało- czerwoni pewnie będzie pełna, ale też zachęcam w każdy inny dzień. Na rynku tradycyjna Złota Lira, myślę, że to bardzo ważne wydarzenie, które już od wielu lat towarzyszy rybniczanom. Tradycja orkiestr dętych w Rybniku zawsze była bardzo silna, warto posłuchać orkiestr z całego świata. Do tego mażoretki, to będzie piękne widowisko. Ważnym elementem są też Dni Seniora, tutaj koncert Krystyny Giżowskiej i Czerwonych Gitar, wszystko to odbędzie się na rynku, myślę, że frekwencja dopisze. Na koniec KABAryjTON, tradycyjny, na rybnickim stadionie. Jak ktoś chce się pośmiać i zobaczyć dobre kabarety, to zapraszam.

Tegoroczne imprezy są w różnych lokalizacjach, bo część imprez na rynku, część na Kampusie, część przy Urzędzie Miasta, a kabarety na stadionie. O KABAryjTONIE piszemy TUTAJ!

Już jutro (15.06.) od godziny 13.00 do 19.00 będzie można zwiedzić salę posiedzeń Rady Miasta, usiąść na miejscu jej przewodniczącego w sali sesyjnej, a także zobaczyć gabinet prezydenta Rybnika. Urząd Miasta organizuje Dni Otwarte.

Myślę, że z jednej strony bardzo często odwiedzamy Urząd Miasta, załatwiamy takie sprawy podatkowe, urzędowe a będzie okazja, żeby zobaczyć urząd inaczej (…).

– mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Mamy bardzo różnorodny program, każdy znajdzie w nim coś dla siebie- mówi Radiu 90 Julia Wójcik, szefowa Biura Kultury w Urzędzie Miasta w Rybniku:

Złota Lira, parada orkiestr, koncerty, popisy mażoretek- to zawsze cieszy się uznaniem widzów. Posłuchajcie co mówili mieszkańcy podczas parady orkiestr w Rybniku:

Orkiestry dęte, mażoretki i specjalny koncert Marcina Wyrostka jutro (15.06.) na rynku w Rybniku.

Jedną z gwiazd Dni Rybnika 2018 jest DJ Gromee. Radio 90 pytało producenta czy był już w Rybniku?

Oczywiście, że byłem w Rybniku, uwielbiam Rybnik, to jest dla mnie cudowne miasto. Kojarzy mi się z Radiem 90, z żużlem, ale przede wszystkim z fantastycznymi ludźmi, których serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję, że spotkamy się już w najbliższą sobotę.

Co przygotował na koncert? Posłuchajcie:

Gromee gra w sobotę (16.06.) na placu przy Urzędzie Miasta, tam także koncert Margaret, która grała już trzy lata temu w mieście. To były Dni Rybnika 2015 i wtedy opowiadała naszemu reporterowi, Arkowi Żabce, że do Rybnika jeździła kiedyś na lekcje śpiewu, do Jarka Hanika:

To był rok 2015, kto pamięta tamten koncert Margaret w Rybniku? W sobotę (16.06.) szansa, żeby ponownie ją zobaczyć na scenie, na scenie przy Urzędzie Miasta, według planu jej koncert od 17.45. A koncertom przy urzędzie towarzyszy też specjalna strefa dla najmłodszych:

Powstanie w parku Bukówka, ale imprezy rozpoczną się o 15.30 na rynku, tam dzieci będą tworzyć pociąg, „Pociąg do kultury”. Będą to wagoniki związane z nowym systemem identyfikacji wizualnej miasta, następnie pociąg o 17.00 ruszy z rynku wprost do parku Bukówka. Tam będzie stworzona cała strefa animacji, dzieci wchodzą do parku, pobierają bilet w kasie i po kolei odwiedzają różne perony, robiąc zakładki do książek, instrumenty dęte… Dla najwytrwalszych, którzy przejdą 10 peronów, będą nagrody.

– mówi Julia Wójcik z Biura Kultury w Urzędzie Miasta w Rybniku.

Zwiedzanie wieży widokowej na bazylice świętego Antoniego w Rybniku, jarmark ginących zawodów w rybnickim muzeum, Papieski Rajd Rowerowy. Dni Rybnika 2018, sami musicie zdecydować z jakich atrakcji skorzystać. Seniorzy również będą mieli swoje trzy dni podczas Dni Rybnika. Co zostało zaplanowane? Mówi Julia Wójcik, szefowa Biura Kultury Urzędu Miasta w Rybniku:

Kulminacja Dni Seniora nastąpi w niedzielę (17.06.) od 16.00 na rybnickim rynku:

Jak mówi nam Julia Wójcik, szefowa Biura Kultury Urzędu Miasta w Rybniku Czerwone Gitary były już w mieście dawno, dawano temu. Doskonale pamiętają koncert w domu kultury:

To było 40 lat temu, bardzo miło wspominają ten występ, pamiętają ze szczegółami, nawet pana, który uczestniczył w tym koncercie. Mają nadzieję, że tym razem plenerowo będzie równie fajnie, równie ciekawie.

Teraz jeszcze w Radiu 90 kilka słów o sobotnim jarmarku staroci i rękodzieła na deptaku:

 

Strefa Kibica na rybnickim kampusie już jest gotowa, a tam telebim o wymiarach 5 x 3,5 metra. Strefa Kibica rusza już dziś (14.06.)– zapowiada Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku:

Planujemy, że zawsze pół godziny przed każdym meczem strefa kibica będzie już otwarta, będzie można przyjść, usiąść, porozmawiać. Tak samo po meczu, chyba, że ludzie będą się dobrze bawić, to oczywiście tej strefy wcześniej nie zamkniemy. Jeśli będzie taka frekwencja i potrzeba, na każdym meczu będzie taka sytuacja i będzie obsługa. Zobaczymy jak nasi pograją – mam nadzieję, że dojdą do finału – i ta atmosfera będzie narastać. Jeśli nie będzie np. pogody, to strefa będzie czynna, telebim będzie włączony, ale być może nie będzie tej części gastronomicznej.

Z daleka będzie można zobaczyć wszystkie mecze, telebim będzie odpowiedniej wielkości:

 

Tak długo jak trwać będzie mundial, tak długo działać będzie Strefa Kibica na Kampusie– zapowiada Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku organizuje też turniej dzikich drużyn: „Mundial czeka, Rybnik czeka”, szczegóły sprawdźcie TUTAJ! i posłuchajcie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj