Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na Twoją Miejscowość. Czas na lato w Jastrzębiu- Zdroju

Facebook Twitter

Takie będzie lato 2022 w Jastrzębiu. "Atrakcji nie zabraknie"- słyszymy w bibliotece, w ośrodku kultury czy ośrodku sportu. Czas na Twoją Miejscowość i propozycje na spędzenie wakacji w Jastrzębiu.

Oferta jest bogata

– zapowiada prezydent Jastrzębia- Zdroju Anna Hetman.

Anna Hetman: Wszystkie nasze placówki mają bogatą ofertę zajęć, czy to sportowych, czy kulturalnych: biblioteka, Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury mają oferty dedykowane różnym grupom, będą to i wyjazdy, i zajęcia na miejscu, w terenie. Bardzo zachęcamy dzieci i młodzież do tego, aby skorzystali z oferty, która jest dla nich dedykowana,  tym bardziej, że jest bardzo urozmaicona.

Prezydent Jastrzębia- Zdroju, Anna Hetman

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu- Zdroju

Będą koncerty czy spotkania z cyrkiem

– zapowiada Janusz Jurczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu- Zdroju.

Janusz Jurczak: Lato mam nadzieję, że będzie bogate, patrząc ze strony mieszkańców, bo z naszego punktu widzenia jest bardzo bogate. W każdy wtorek będziemy krążyć po mieście i po sołectwach z imprezą pod tytułem „Ale cyrk!”, jest to impreza dla najmłodszych, będzie iluzja, żonglerzy, kuglarze, zabawy, konkursy z nagrodami.

Dyrektor MOK-u w Jastrzębiu- Zdroju Janusz Jurczak

W każdy czwartek i w centrum Jastrzębia, i w sołectwach będą koncerty na skrzypce i fortepian, a w każdą niedzielę MOK zaprasza do Parku Zdrojowego.

Janusz Jurczak: Różna muzyka, będzie muzyka jazzowa, będzie stand up przy fortepianie, będziemy grali śląskie szlagry… Dla każdego coś miłego, oprócz tego w Parku Zdrojowym proponujemy dyskoteki pod chmurką dla najmłodszych oraz wycieczki do Krakowa czy Wrocławia. Wszystkie placówki Miejskiego Ośrodka Kultury będą otwarte szeroko dla naszych najmłodszych, w każdej placówce będzie coś ciekawego do roboty…

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Co przygotowano na wakacje? Agnieszka Badach z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu na początek o zajęciach na stadionie. Posłuchajcie:

Stadion w Jastrzębiu- Zdroju

Będzie też nauka tańca i wycieczki.

Agnieszka Badach: Jedziemy do zoo i do Energylandii, to jest bardzo popularna wycieczka. Bardzo też lubimy wycieczkę na kajaki, jeździmy z młodzieżą i rodzicami. Oczywiście mamy kajaki też w Jastrzębiu, ale my- aby dłużej popływać- od lat już jeździmy w Zawadzkie. Ta wycieczka cieszy się dużą popularnością, lubimy.

Agnieszka Badach z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu

Teraz jeszcze zaproszenie na rajd rowerowy, który będzie 30 lipca w Jastrzębiu, to Rodzinny Rajd Rowerowy Carrefour Cup, START/META – OWN. Na początek wakacji zaś ElectrOWN – koncert StaylStandj i Larsen na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego, w piątek 1 lipca od 18.00 do 22.00.

Biblioteka w Jastrzębiu- Zdroju

Ania Rudzka z biblioteki poleca zajrzeć do biblioteki właśnie latem.

Ania Rudzka: Zapraszamy do biblioteki głównej, ale także do wszystkich bibliotek w całym mieście, gdzie w każdą środę i w każdy czwartek organizujemy różnego rodzaju zajęcia warsztatowe. W bibliotece głównej w środy od 10.00 zapraszamy na warsztaty programowania a w czwartki na warsztaty literacko- plastyczne. Szczególnie zapraszamy też do Parku Zdrojowego, do filii Masnówka, gdzie od wtorku do czwartku będziemy organizować dzieciom wakacyjny czas. We wtorki czwartki do godziny 16.00 zapraszamy na zajęcia plastyczne, natomiast w każdą środę wakacji w ramach projektu Letnia Akademia Kultury i Tradycji, zapraszamy na warsztaty, których tematem  przewodnim będzie papier: origami, zajęcia introligatorskie, wycinanek czy czerpania papieru.

Posłuchaj o kolejnych planach biblioteki:

A propos komiksów? Wracają do łask także w Jastrzębiu?

Ania Rudzka: Tak, komiksy cieszą się coraz większą popularnością, co ważne są również komiksy dla dorosłych, są to już takie małe arcydzieła..

Ania Rudzka z biblioteki w Jastrzębiu- Zdroju

I jeszcze wracamy do prezydent Jastrzębia Anny Hetman, która zachęca do korzystania z OWN-u czy Parku Zdrojowego.

Anna Hetman: Poza zorganizowanymi zajęciami w instytucjach, mamy cały czas dostępne miejsca bardzo przyjazne, takie do odpoczywania. To Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego, gdzie dzieci mogą się pluskać w wodzie, skorzystać z relaksu w fajnej przestrzeni… I jak zawsze Park Zdrojowy zachęca do odwiedzeni, można odpocząć wśród drzew i śpiewu ptaków.

Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego, czerwiec 2022

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023