Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Czas na Twoją Miejscowość. Czas na Rybnik i czas na rower!

Facebook Twitter

Rybnik może pochwalić się ponad 120 kilometrami ścieżek rowerowych. Co z tego, skoro aby do nich dotrzeć, trzeba przebić się przez centrum zakorkowanego miasta. Jak to zmienić? W Urzędzie Miasta w Rybniku planuje to między innymi Jan Fiałkowski, oficer rowerowy.

Oficer rowerowy w rybnickim magistracie działa od kilku miesięcy, to Jan Fiałkowski, projektant i architekt:

Największym problemem dla rowerzystów w Rybniku jak i w całej Polsce jest brak odpowiednich dróg – przyznaje Jan Fiałkowski:

Kolejnym utrudnieniem dla rowerzystów jest brak stojaków na rowery w centrum miasta – nie ukrywa oficer rowerowy Jan Fiałkowski:

Konieczna jest budowa dróg rowerowych i towarzyszącej jej niezbędnej infrastruktury – mówi nasz rozmówca – dodając, że rower to same zalety:

Rybnik ma ponad 120 kilometrami ścieżek rowerowych. Co z tego, skoro aby do nich dotrzeć, trzeba przebić się przez centrum zakorkowanego miasta. To niebezpieczne, dlatego konieczna jest budowa dróg rowerowych. Chcemy zmienić politykę miasta w tym zakresie – przyznaje Janusz Koper zastępca prezydenta Rybnika:

Nowe trasy rowerowe w Rybniku? Mają powstawać w Rybniku przy okazji budowy nowych czy modernizacji starych dróg. Tak ma się stać w przypadku ulicy Mikołowskiej, Zebrzydowickiej czy remontowanej właśnie ulicy Rudzkiej – dodaje Jacek Hawel naczelnik Wydziału Dróg w rybnickim Urzędzie Miasta:

Władze Rybnika zapowiadają także budowę dróg rowerowych wzdłuż istniejących traktów. Chodzi o ulicę Wodzisławską czy Żorską. Będziemy teraz robić to, czego nie udało się w przeszłości – przyznaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Janusz Koper zastępca prezydenta Rybnika:

Jazda rowerem pod prąd? Rybniccy urzędnicy poważnie rozważają wprowadzenie takich rozwiązań:

Bulwary nad Nacyną – to kolejne przedsięwzięcie adresowane dla rowerzystów i pieszych w Rybniku – zapowiada wiceprezydent Rybnika Janusz Koper:

Ważne, by przy budowie dróg rowerowych pamiętać o bezpieczeństwie. To jest najważniejsze – zauważa Jacek Hawel naczelnik Wydziału Dróg w rybnickim Urzędzie Miasta:

Zmiana nawyków kierowców, rowerzystów czy pieszych to proces: Musimy się nauczyć wspólnego korzystania z dróg – dodaje Janusz Koper:

Rybnik- miasto rowerów? W najbliższą niedzielę (30.08.) dwie ważne imprezy dla miłośników dwóch kółek. Rybnickie Święto Rowerów oraz 8. Tour de Rybnik. Czeka na nas wyścig amatorów i zawodowców, nowością będzie wyścig dla dzieci, który odbędzie się w Parku Tematycznym. Start i meta Tour de Rybnik na Kampusie – mówi Robert Słupik dyrektor wyścigu:

Nowością tegorocznego wyścigu będzie transmisja na żywo, jaką będzie można śledzić na telebimie ustawionym na Kampusie. Imprezą towarzyszącą 8. Tour de Rybnik będzie Rybnickie Święto Rowerów:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2019