Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na Twoją Miejscowość. Czas na Rybnik i kampanię „Weź, nie bierz!”

Facebook Twitter

Problem dopalaczy może dotyczyć każdego. Żeby wroga pokonać, trzeba go poznać, dlatego dziś w Radiu 90 kilka ważnych informacji o dopalaczach! Ale też hasło nowej kampanii profilaktycznej "Weź, nie bierz".

fot. teatrkamienica.pl

Co Rybnik robi w sprawie walki z dopalaczami? Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja – odpowiada prezydent Piotr Kuczera:

Brawo dla Kabaretu Młodych Panów– mówi prezydent Kuczera, bo kabareciarze nie tylko chcą nas bawić, ale też mówić o ważnych sprawach:

„Dopalacze. Siedem stopni donikąd” już w najbliższy wtorek 3 października w Teatrze Ziemi Rybnickiej, spektakl o 19.00:

Łukasz Kaczmarczyk z Kabaretu Młodych Panów i fundacji Piątka: chcemy żeby najpierw zadziałała sztuka a potem o tym pogadamy:

Kabaret Młodych Panów i ich fundacja Piątka chcą pokazać, że dopalacze to ważny temat, dla wszystkich, także dla kabareciarzy:

Należy szukać informacji na temat dopalaczy, tylko wtedy dowiemy się jak z nimi walczyć:

Teraz kilka słów o samej sztuce:

Co może zrobić policja w walce z dopalaczami? Mówi Anna Karkoszka, rzeczniczka policji w Rybniku:

Dariusz Piotrowski, koordynator zespołu do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii Komendy Policji w Rybniku tłumaczy, że inaczej o dopalaczach trzeba mówić do dzieci, inaczej do ich rodziców:

Problem jest coraz większy a rada dla rodziców jedna:

Problem z uzależnieniem od dopalaczy jest z roku na rok większy – mówi Ewelina Jekiel- Krężołek, terapeutka Ośrodka Leczenia Uzależnień, Opieki Psychiatrycznej i Pomocy Rodzinie INTEGRUM w Rybniku. Pierwszy krok w leczeniu to uświadomienie sobie problemu:

W Integrum, między innymi dzięki wsparciu z Urzędu Miasta, działa kilka grup, w tym oddział dzienny:

W związku z tym, że problem uzależnienia od dopalaczy dotyka coraz młodszych, to w INTEGRUM w Rybniku myślą nad rozszerzeniem oferty, aby jeszcze bardziej koncentrować się na osobach niepełnoletnich.

Małgorzata Kmieciak rozmawiała z osobami leczącymi się na oddziale dziennym ośrodka INTEGRUM. Od jak dawna są na terapii?

Ważny temat dopalaczy w spektaklu teatru Kamienica z Warszawy, we wtorek 3 października, rano przedstawienia dla szkół, o 19.00 spektakl „Dopalacze. Siedem stopni donikąd” otwarty, dla wszystkich. Bilet kosztuje 25 złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj