Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na Twoją Miejscowość: Czas na świętowanie 60- lecia Czerwionki- Leszczyn

Facebook Twitter

W Czerwionce- Leszczynach w ten weekend obchody jubileuszu 60-lecia miasta i gminy. Z tej okazji w niedzielę (5.06.) wielka feta z koncertami i urodzinowym tortem. Przygotowano też wyjątkową wystawę oraz jubileuszowe pocztówki. Wybierzcie się koniecznie na urodziny Czerwionki- Leszczyn.

fot.L.Żółkiewicz/ "Czerwionka- Leszczyny oczami gorola"

Hanna Piórecka- Nowak, rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy Czerwionka- Leszczyny poleca wyjątkową wystawę fotografii. To zdjęcia Leszka Żółkiewicza, które będzie można oglądać w plenerze na terenie hali targowej.

Hanna Piórecka- Nowak: Nasi mieszkańcy znają i cenią zdjęcia Żółkiewicza publikowane w mediach społecznościowych, nam również ogromnie się podobają. Postanowiliśmy zaprosić autora do współpracy. Leszek Żółkiewicz urodził się w Przemyślu i sam zaproponował tytuł wystawy: „Czerwionka oczami gorola”. My cieszymy się, że mamy tego utalentowanego gorola u nas, bo od blisko 19 lat jest mieszkańcem gminy i miasta Czerwionka- Leszczyny. Co ciekawe, mieszka na terenie osiedla familoków. Pasją jego jest fotografią, którą amatorsko zajmuje się od 2 lat i zachęca do poszukiwania niezwykłości…

Zobacz Czerwionkę Leszczyny na zdjęciach Leszka Żółkiewicza:

W Czerwionce- Leszczynach przygotowano jubileuszowe pocztówki ze zdjęciami mieszkańców.

Hanna Piórecka- Nowak: Te zdjęcia przysyłali mieszkańcy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wybraliśmy najciekawsze i opublikowaliśmy na pocztówce, która stanowi zaproszenie do udziału w urodzinach miasta. Pocztówkę można bezpłatnie odebrać w wielu miejscach na terenie gminy i miasta, między innymi w CKE, w urzędzie czy w bibliotece.

Jak mówi Hanna Piórecka- Nowak, pocztówka będzie miała swoją współczesną wersję.

Hanna Piórecka- Nowak: Podczas imprezy będzie można napisać swoje życzenia dla miasta na specjalnej „kartce” formatu XXL, to będzie malarskie płótno, na którym za pomocą farb, sprayu czy flamastrów będzie można namalować czy napisać życzenia dla miasta. Dzieci będą mogły je udekorować.

Zaproszenie na obchody 60-lecia Czerwionki- Leszczyn, posłuchaj!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024