Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na Twoją Miejscowość: Jedź na plażę autobusem. W Rybniku jeździ „Łikend Linia”

Facebook Twitter

Dla ochłody na basen! Rybnik przypomina, że na Rude czy Pniowiec dojedziecie specjalną "Łikend linią PR". To autobusy, które kursują co godzinę trasą: Dworzec Kolejowy- Plac Wolności- Kąpielisko Ruda- Orzepowice- Chwałęcice- kąpielisko Pniowiec- Stodoły i z powrotem. Przypominaliśmy o tym w programie Czas na Twoją Miejscowość.

mat.prasowe/ MOSiR Rybnik

Miasto postanowiło uruchomić w weekendy specjalną linię autobusową na kąpieliska.

„Łikend linia”, która wozi pasażerów co godzinę, cieszy się sporym zainteresowaniem

– mówi Radiu 90 Łukasz Kosobudzki, dyrektor ZTZ w Rybniku:

Łukasz Kosobudzki: Tylko z kart plastikowych, z e-kart w soboty czy niedziele, w jeden dzień kursuje 90 osób, natomiast nie mamy jeszcze danych z biletów za złotówkę, które są raz w miesiącu publikowane, tu będzie duży odzew. Ta linia kursuje co godzinę, od 9.00, promocja za złotówkę dotyczy wszystkich osób, jeśli kupią bilet w aplikacji mobilnej.

Dyrektor Kosubudzki w środku wakacji przypomina młodzieży, że dla nich są bilety miesięczne o połowę taniej:

Łukasz Kosobudzki: Dla naszych dzieci i młodzieży, którzy do tej pory kupowali bilet za 42 złote, w wakacje promocja- 21 złotych na miesiąc. Mogą nie tylko w weekend jeździć „Łikend linią”, ale też w tygodniu każdą inną linią również. Taki uśmiech od pana prezydenta dla najmłodszych.

Trasa: Dworzec Kolejowy – Plac Wolności – Kąpielisko Ruda – Orzepowice – Chwałęcice – kąpielisko Pniowiec – Stodoły i z powrotem.

Na tej linii obowiązują bilety jak na wszystkie inne linie oraz bilet specjalny – na aplikacji mobilnej (zbiletem.pl, moBiLET, mPay, skycash) za 1 zł.

To nie koniec wakacyjnych promocji – w lipcu i sierpniu można również:

  • na linii 43, w wybranych kursach przewieźć rower;
  • na wszystkich liniach skorzystać ze specjalnej ceny biletu ulgowego 30-dniowego – za 21 zł, czyli pół ceny.

Przypominamy, że na kąpielisko Pniowiec można dojechać codziennie linią autobusową nr 43, zaś kąpielisko Ruda, obsługują linie 7, 11, 12, 13, 14, 30, 32, 41, 43 i 49.

Zachęcamy więc do zostawienia w domu samochodów, skorzystania z autobusu i cieszenia się słońcem i wodą na rybnickich kąpieliskach.

mat.prasowe/ MOSiR Rybnik

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj