Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na Twoją Miejscowość: Powstają nowe mieszkania w Rybniku. W mieście realizowane są trzy inwestycje

Facebook Twitter

Powstają nowe mieszkania w Rybniku, Towarzystwo Budownictwa Społecznego realizuje trzy inwestycje: w centrum miasta, na ulicy Sztolniowej w Rybniku-Boguszowicach oraz na ulicy Okulickiego w Rybniku-Popielowie.

Nowe mieszkania w Rybniku będą wkrótce dostępne, trwa budowa. Największa inwestycja jest w centrum Rybnika na ulicy Hallera, tam powstaje 80 mieszkań. Stan surowy został zamknięty, wkrótce rozpoczną się prace na elewacjach. Mówi prezes TBS Olgierd Zaraś:

Olgierd Zaraś: Jesteśmy już bardzo daleko. Są wykonane w całości wszystkie roboty związane ze stanem surowym i w tej chwili idą kolejne roboty, które też widać z zewnątrz, bo jest montowana stolarka okienna, są wykonywane pokrycia dachowe. To może z poziomu chodnika nie jest widoczne, ale są wykonywane. W przyszłym tygodniu zaczną się już pierwsze prace związane z wykonaniem elewacji, bo wykonawca już przystąpił do sprowadzania i montażu pierwszych rusztowań. Spodziewam się pierwszych robót tynkarskich również w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Będzie wykonana z klinkieru, więc to będzie kolor jak najbardziej zbliżony do koloru cegły. Nawiązując do tych dwóch zabytkowych budynków, które również nawiasem mówiąc, stanowią część tej inwestycji, ale też nawiązując do innych zabytkowych budynków w Rybniku, niektórych bardzo pięknych, tak jak np. siedziba Starostwa Powiatowego w Rybniku lub bazylika, które po wyczyszczeniu i zaimpregnowaniu wyglądają naprawdę super.

Nowe mieszkania w Rybniku. Na ulicy Hallera koniec prac w 2023 roku

Koniec prac zaplanowano na koniec grudnia tego roku. Wszystkie mieszkania na Hallera mają już swoich najemców. Wynajęte już są pierwsze lokale użytkowe:

Olgierd Zaraś: Wszystkie mieszkania mają już swoich najemców. Wszystkie mają już swoje umowy. Liczę się oczywiście z tym, że niektóre osoby mogą zrezygnować, bo od zawierania umów minęło już sporo czasu, to było w 2021 roku. Jestem przekonany, że jak już ten budynek teraz stoi i biorąc pod uwagę ilość ludzi, która się nas pyta, czy tam jeszcze są wolne mieszkania, jeżeli się pojawią jakieś mieszkania, natychmiast zostaną zagospodarowane. Na przełomie czerwca i lipca, w pierwszych tygodniach lipca będą gotowe do wynajęcia pierwsze dwa lokale użytkowe w tych budynkach, które są przy samej ulicy Hallera. To budynki zabytkowe, pierwsze dwa lokale są już do wynajęcia, więc zapraszamy potencjalnych najemców. Pierwsze lokale już wynajęliśmy i mamy już pierwszych trzech najemców i zapraszamy kolejnych, bo jeszcze parę tych lokali zostało.

Postęp prac widać również na ulicy Sztolniowej w Rybniku-Boguszowicach oraz na ulicy Okulickiego w Rybniku-Popielowie – dodaje Olgierd Zaraś:

Olgierd Zaraś: Są powody do zadowolenia, idzie to nawet nieco szybciej, niż przewidywał harmonogram. Na dwóch budynkach właściwie, czyli na tym budynkach A i B, w tym miesiącu roboty stanu surowego się zakończą. Na budynkach C, D, E zakończą się w czerwcu, bo też to już jest ostatnia kondygnacja. Potem już tylko ostatni strop pozostanie do wykonania. Jest to szybciej, niż przewidywał harmonogram. Bardzo dobrze to idzie, jak dotąd nie wydarzyło się nic niespodziewanego. Później zobaczymy, jak to będzie na etapie robót wykończeniowych, które mają po prostu inny charakter. Na ulicy Okulickiego roboty są najmniej zaawansowane, ale to wynika z tego, że one się dopiero niedawno rozpoczęły. Jak na razie ten wykonawca jest dalej, niż przewiduje harmonogram, więc na obecną chwilę nie ma co narzekać.

Więcej zdjęć z placu budowy poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023