Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na wiosenne porządki. Grupa Impono to eksperci w czyszczeniu wysokociśnieniowym i impregnacji [materiał partnera]

Facebook Twitter

Jak widocznie odświeżyć swoją posesję, dom czy biuro? Trzeba je porządnie umyć i wyczyścić. Warto w tym zakresie zaufać profesjonalistom i zlecić taką usługę firmie zewnętrznej. Grupa Impono to specjaliści od rzeczy niemożliwych. Jaki jest zakres ich usług?

Fot. grupaimpono.pl

Mamy tę przyjemność, że żyjemy w czasach postępu i rozwoju. Dziś coraz bardziej dbamy o siebie, ale też o przestrzeń wokół nas. Jeszcze dekadę temu otaczały nas szare, zaniedbane budynki naszych domostw czy firm, nie budowaliśmy tylu chodników, wybrukowanych alejek. To się zmieniło, zmieniło się na lepsze. Dziś domy, w których mieszkamy i budynki, w których prowadzimy swoje biznesy, traktujemy jako naszą wizytówkę, jako coś, z czym się utożsamiamy i jesteśmy tego integralną częścią. Dziś otaczają nas piękne elewacje, zadbane chodniki, przestronne, zachęcające do gościny tarasy. Nic jednak nie trwa wiecznie i z czasem warunki atmosferyczne oraz przyroda powodują, że przestrzeń wokół nas niszczeje, staje się brudna i zaniedbana. Można jednak to zmienić i być pozytywnie zaskoczonym.

Aby zagłębić się w możliwości osób specjalizujących się w usługach czyszczących oraz impregnujących, spotkaliśmy się Sylwią Ubysz z Grupy Impono.

Bo wygląd ma znaczenie

Radio 90: Czym dokładnie zajmujecie się w Grupie Impono?

Sylwia Ubysz: Przywracamy różnego rodzaju powierzchnie do stanu świetności dzięki metodzie nisko i wysokociśnieniowej – przy pomocy profesjonalnych szwajcarskich oraz niemieckich urządzeń czyszczących oraz dzięki indywidualnie dobranej chemii. Mamy świadomość, że w realiach dzisiejszego rynku, trudno jest znaleźć firmę, która zagwarantuje klientowi w pełni zadowalające, o wysokim standardzie efekty usług. Żeby klient był zadowolony, trzeba patrzeć na świat jego oczami. Trzeba umieć słuchać i rozumieć jego potrzeby. Dbamy o to, aby na każdym etapie realizacji umowy obsługa klienta była kompleksowa, profesjonalna i efektywna.

Swoje usługi Grupa Impono realizuje zarówno dla osób prywatnych, oraz klientów biznesowych. Firma działa na terenie całego Śląska i okolic, możliwe są także realizacje na terenie Republiki Czeskiej. W ofercie znajdziemy:

 • Czyszczenie kostki brukowej/granitowej,
 • czyszczenie elewacji,
 • czyszczenie dachów,
 • czyszczenie ogrodzeń,
 • mycie przeszkleń/szklanych elewacji,
 • doczyszczanie posadzek i podłóg,
 • polimeryzacja posadzek PCV i linoleum,
 • konserwacja powierzchni drewnianych.

Czyszczenie kostki brukowej

Grupa Impono zajmuje się profesjonalnym czyszczeniem kostki brukowej, granitowej, placów, podjazdów, tarasów, parkingów, chodników, ogrodzeń oraz pozostałych powierzchni betonowych. Usuwane są m. in. mchy, porosty, chwasty, zanieczyszczenia atmosferyczne, ślady opon, plamy olejowe, farba. Usługa realizowana jest w kilku etapach od czyszczenia wstępnego po mycie chemiczne, czyszczenie specjalistycznym sprzętem, uzupełnianie fug (opcjonalnie) po impregnację (opcjonalnie).

Radio 90: Dlaczego warto czyścić kostkę brukową?

Sylwia Ubysz: Przede wszystkim ze względu na wygląd i estetykę, która ma ogromny wpływ na efekt wizualny naszej posesji czy firmy. Dzięki czyszczeniu i odpowiedniej impregnacji zapobiegamy też degradacji kostki brukowej, spowodowaną przez rozrastające się korzenie chwastów, które stopniowo rozsadzają szczeliny między kostkami. W efekcie brukowana powierzchnia staje się nierówna. Zdarza się, że pojedyncze kostki obluzowują się i wypadają albo odwrotnie – zapadają. To ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa, ale także żywotności położonej przez nas kostki.  Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to dodam jeszcze, że powierzchnie brukowe porośnięte drobnymi chwastami i mchem po opadach deszczu stają się śliskie- w takich warunkach nie trudno o nieszczęśliwy wypadek.

Czyszczenie elewacji

Nie da się ukryć, że elewacja to wizytówka budynku. Jest to jeden z elementów posesji, który najbardziej rzuca się w oczy zarówno właścicielom, ich gościom, jak i przechodniom. Jasne kolory tynków cieszą się bardzo dużą popularnością, nadają budynkowi nowomodnego i świeżego wyglądu. Niestety, na jasnej elewacji najbardziej widoczne są zabrudzenia, nawet te, niezależne od nas.

Radio 90: Dlaczego warto czyścić elewację budynków?

Sylwia Ubysz: Powodów jest co najmniej kilka. To wygląd i estetyka, zapobieganie porostom grzybów i alg, zapobieganie degradacji tynku czy wpływ na zdrowie. Warto zaznaczyć, że mycie elewacji jest też dużo tańsze od malowania ścian.

Czyszczenie dachów i rynien

Drożne i oczyszczone rynny to nie tylko kwestia estetyki, ale również bezpieczeństwa. Jeżeli zostanie to zaniedbane – woda deszczowa będzie ściekać po elewacji i tworzyć nieestetyczne zacieki. Proces czyszczenia rynien nie jest skomplikowany – o ile powierzy się go profesjonalnej ekipie. Proces usuwania zanieczyszczeń wieńczy też udrażnianie. Zaschnięte zanieczyszczenia najłatwiej jest usunąć profesjonalną myjką ciśnieniową. W przypadku czyszczenia dachów – usługa jest bardziej spersonalizowana.

Radio 90: Dlaczego warto czyścić dach i rynny?

Sylwia Ubysz: Dzięki regularnemu czyszczeniu dachu zapobiegamy jego degradacji, po czasie mogą pojawić się dziury, a nasz dach może zacząć przeciekać. Czeka nas wówczas kosztowny remont. Można tego uniknąć, oszczędzając czas i pieniądze, przy okazji unikamy też niepotrzebnych nerwów. Dbając o nasze bezpieczeństwo, jednocześnie poprawiamy wygląd i estetykę naszego dachu. W grupie Impono w zależności od typu pokrycia dachowego dobieramy odpowiednie parametry sprzętu – czyli siłę ciśnienia, a także odpowiednio dobrane preparaty. Proces czyszczenia dachów oraz rynien wymaga od nas korzystania z alpinistycznych technik – nasz zespół jest pod tym względem profesjonalnie przygotowany.

Czyszczenie ogrodzeń

Wizerunek budynku zależy nie tylko od elewacji, ale też od otaczających go elementów. Jednym z nich jest ogrodzenie. Zaniedbane czy, co gorsza, brudne ogrodzenia mogą obniżać walory estetyczne posesji.

Radio 90: Czyścicie Państwo każdy rodzaj ogrodzenia?

Sylwia Ubysz: Na terenie całego Śląska, okolic a także Republiki Czeskiej możemy podjąć się czyszczenia ogrodzeń z odmiennych materiałów m.in. kamiennych, z cegieł, z piaskowca czy metalowych. Dokładne oczyszczenie ogrodzenia dzięki myciu ciśnieniowemu może być także przygotowaniem podłoża do malowania czy dalszej konserwacji.

Mycie paneli fotowoltaicznych

Coraz częściej panele fotowoltaiczne są wykorzystywane w domach prywatnych i przedsiębiorstwach. Taka instalacja zdecydowanie przyczynia się między innymi do zminimalizowania rachunków za prąd. Należy jednak pamiętać, że sama instalacja fotowoltaiki nie wystarcza. Wydajność i sprawność paneli fotowoltaicznych zależy od tego, czy są one regularnie czyszczone.

Radio 90: Jak często należy myć panele fotowoltaiczne, aby w pełni być zadowolonym z pracy tych urządzeń?

Sylwia Ubysz: Aby cieszyć się pełną wydajnością paneli fotowoltaicznych, czyszczenie należy powtarzać 1-2 razy w roku.

Radio 90: W jaki sposób ta usługa jest realizowana w grupie Impono?

Sylwia Ubysz: Usługę realizujemy za pomocą innowacyjnej metody mycia z wykorzystaniem technologii Reach & Wash , która zapewnia rewelacyjne efekty czyszczenia bez smug i zacieków. Używanie wody demineralizowanej, gwarantuje rezultat niemożliwy do uzyskania za pomocą innych narzędzi czyszczących. Wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt marki Ionic System, który stworzony został w celu natychmiastowego usuwania różnego typu zabrudzeń z powierzchni szklanych. Aby w pełni zadbać o delikatną powierzchnię, używamy wyłącznie bardzo lekkich i wytrzymałych kijów przepływowych oraz miękkich szczotek karbonowych, specjalnie przeznaczonych do tego typu zadań.

Myce przeszkleń i szklanych elewacji

Mycie okien w domach, biurach, szklanych elewacji i innych przeszkleń na wysokościach. Nie trzeba nikomu przypominać jak wielki efekt wizualny otrzymujemy po umyciu okien. Grupa Impono realizuje usługi w zakresie mycia wszelkiego rodzaju przeszkleń i konstrukcji szklanych takich jak:

 • Okna
 • Witryny
 • Szklane elewacji i fasady
 • Przeszklenia i okna dachowe
 • Szklane daszki nad wejściami budynków
 • Szklane barierki i balustrady
 • Okna / Świetliki

Radio 90: Aby porządnie umyć okna, potrzebna jest do tego specjalna metoda?

Sylwia Ubysz: Przede wszystkim, podobnie jak przy myciu paneli fotowoltaicznych, należy użyć do tego wody demineralizowanej. Duże przeszklenia są trudne do umycia dla osób nieposiadających odpowiedniego sprzętu oraz doświadczenia w myciu szyb. Na przeszkleniach pozostają smugi i zacieki. Dla nas to żaden problem, ponieważ posiadamy wystarczającą wiedzę oraz sprzęt wykorzystujący technologię Reach& Wash – system Odwróconej Osmozy i Dejonizacji, a w związku z tym szyby i przeszklenia są krystalicznie czyste.

Czyszczenie posadzek i podłóg

Zadbane, czyste podłogi to wizytówka każdego lokalu. Codzienna dbałość o dobry stan naszych posadzek jest niezbędna, ale niestety nawet najlepiej wykonana nie uchroni jej przed zużyciem i utratą estetycznego wyglądu. Na wygląd posadzek mają przede wszystkim wpływ czynniki zewnętrzne takie jak: wzmożony ruch pieszych, działanie środków myjących czy zanieczyszczenia.

Radio 90: dlaczego warto zdecydować się na maszynowe czyszczenie posadzki?

Sylwia Ubysz: Przede wszystkim jesteśmy w stanie zatrzymać proces degradacji podłogi, wyrównać chropowatość nawierzchni, trwale usunąć brud, odświeżyć wizualnie całą powierzchnię oraz obniżyć koszty konserwacji podłogi. Tę usługę realizujemy w kilku etapach: pozbywamy się większych zanieczyszczeń, szorujemy, doczyszczamy fugi, zbieramy nadmiar wody. Na końcu nabłyszczamy powierzchnię. Wykonywane przez naszą firmę czyszczenie posadzek gwarantuje przywrócenie powierzchni jej dawnego, pierwotnego blasku. Co ważne, regularne wykonywanie takich prac skraca czas mycia, zapewniając dodatkowe oszczędności.

Polimeryzacja posadzek PCV i linoleum

Posadzka to bardzo ważny element każdego biura, hali magazynowej, domu czy lokalu użyteczności publicznej. Podłogi z czasem przecierają się i niszczą pod wpływem intensywnego użytkowania. Przez to tracą swoje właściwości mechaniczne i estetyczne oraz łatwo się brudzą. Czyste i zadbane podłogi wpływają nie tylko na estetykę całego wnętrza, ich stan ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo użytkowników. Nierówne, śliskie i uszkodzone powierzchnie mogą być przyczyną wypadków, dlatego też zastosowanie powłoki polimerowej to idealne rozwiązanie, które minimalizuje zagrożenia wypadkowe i utrzymuje na dłużej trwałość powierzchni.

Radio 90: czym jest polimeryzacja podłóg?

Sylwia Ubysz: Polimeryzacja, inaczej akrylowanie podłóg, jest to zabieg polegający na nałożeniu na posadzkę specjalistycznych substancji, które po wyschnięciu tworzą twardą i wytrzymałą na uszkodzenia powłokę. Proces ten przebiega wieloetapowo i wymaga użycia odpowiednich preparatów oraz sprzętów. Tę usługę realizujemy w kilku etapach: należy doczyścić posadzkę i usunąć stare warstwy polimerowe. Kolejnym ważnym etapem jest neutralizacja powierzchni, na końcu nakładamy warstwę polimerową, a najczęściej kilka warstw polimerów.

Konserwacja powierzchni drewnianych

Spośród wielu preparatów do konserwacji drewna, w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się oleje do drewna. Podłoga olejowana to przede wszystkim przytulny, piękny i naturalny wygląd. Oleje i woski podkreślają szlachetność i strukturę drewna. Powierzchnia parkietu nie jest śliska , nie ma tłustego filmu, nie elektryzuje się, nie zbiera też kurzu, co ułatwia utrzymanie podłogi w czystości. Czyni go odpornym na wilgoć. Olejowanie nie tylko przedłuża żywotność drewnianych podłóg, ale też sprawia, że jest odporniejsza na uszkodzenia, szkodliwe działanie wilgoci, pleśni, grzybów czy promieniowania UV . Olej zaś jest przyjazny dla środowiska naturalnego.

Radio 90: Dlaczego w zakresie konserwacji olejami do drewna warto zaufać specjalistom z grupy Impono?

Sylwia Ubysz: Specjalizujemy się w konserwacji drewna techniką olejowania. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn i urządzeń przeznaczonych do mycia i impregnacji , a także odpowiednio dobranym preparatom, możemy przywrócić atrakcyjny wygląd nawet najbardziej zaniedbanym wnętrzom w obiektach przemysłowych, domach, biurach czy gabinetach. Wykonywana przez naszą firmę impregnacja parkietu techniką olejowania gwarantuje przywrócenie powierzchni jej dawnego, pierwotnego blasku. Co ważne, regularne wykonywanie takich prac wydłuża żywotność każdej powierzchni drewnianej.

Radio 90: Dziękuję za rozmowę.

Sylwia Ubysz: Również dziękuję i zapraszam po naszą darmową wycenę, jaką można uzyskać bez dalszych zobowiązań. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziecie nas Państwo na impono.pl oraz w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie.

Kontakt

 • ul. Brodecka 23, 44-268 Jastrzębie Zdrój, woj. Śląsk
 • tel. 513 281 057, 507 194 651
 • mail. kontakt@grupaimpono.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022