Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czatowanie na numerek. Słuchacze Radia 90 skarżą się na wydział komunikacji w Cieszynie

Facebook Twitter

"Jak mam zarejestrować samochód skoro brak terminów w wydziale komunikacji" - pyta nasz słuchacz Jan a chodzi o wydział w Cieszynie. Znalezienie wolnego terminu graniczy z cudem a obowiązek rejestracji istnieje i nikogo nie obchodzi brak wolnych miejsc. Reagujemy na sygnał słuchacza Radia 90. 

fot. powiat.cieszyn.pl

Słuchacz Radia 90: Problem jest w tym, że do urzędu można przyjść załatwić sprawę rejestrując się wcześniej na stronie internetowej, niestety na stronie wszystkie terminy na najbliższe 14 dni- a tylko na najbliższe 14 dni można się rejestrować- są zajęte. Pojechałem osobiście do urzędu, poszedłem do informacji i zapytałem w jaki sposób mogę załatwić sprawę, zarejestrować pojazd skoro nie jestem w stanie zarejestrować się na stronie internetowej, bo wszystkie terminy są zajęte i usłyszałem, że niestety tam na miejscu terminu nie dostanę, że terminy zwalniane są po północy. Podjąłem kilka prób, nie udało się. Nie wiem w jaki sposób mogę zarejestrować się na jakiś termin.

Terminarz wydziału komunikacji z poniedziałku (5.07.) rana

Wiemy o problemie z terminami w Wydziale Komunikacji i pracujemy nad tym aby go rozwiązać. Do tej pory zmieniliśmy siedzibę na większą, zatrudniliśmy dodatkowych pracowników, w planach jest zatrudnienie kolejnych trzech osób, ale mamy świadomość, że to jeszcze za mało

– mówi Radiu 90 rzeczniczka starostwa powiatowego w Cieszynie, Sylwia Pieczonka:

Sylwia Pieczonka: Przygotowujemy kolejne zmiany, które będą korzystne dla wszystkich naszych mieszkańców, będą wprowadzone na dniach. Chciałabym przede wszystkim uspokoić naszych klientów, że będzie już niedługo prościej, łatwej i szybciej. Potrzebujemy jeszcze dwa, trzy tygodnie, aby te zmiany wprowadzić, ułatwiające życie także indywidualnym klientom. Poczekamy jeszcze trochę, a myślę, że wszyscy będą zadowoleni.

Na czym będą polegały zapowiadane zmiany? Jak mówi Sylwia Pieczonka, w opracowaniu jest specjalny regulamin:

Sylwia Pieczonka: Opracowujemy regulamin, który będzie wyraźnie określał możliwości korzystania z internetowej rezerwacji terminów wizyt. Ten regulamin jest bardzo istotnym dokumentem, w związku z czym da nam pewne możliwości sprawdzania czy dane osoba nie rejestruje więcej terminów niż jeden, dwa, trzy.  W tym momencie będziemy mieć możliwość reagowania, jeżeli z jednego IP będzie np. 15 czy 20 rezerwacji zrobionych, bo należy  podkreślić, że internetowy kalendarz wizyt jest dla osób indywidualnych.

A problemy jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio 90 wynikają z faktu, że terminy rezerwują pośrednicy, którzy zajmują się przerejestrowywaniem samochodów dla indywidualnych klientów. To ma być ukrócone właśnie po wprowadzeniu nowego regulaminu. Czy będzie łatwiej i nowe rozwiązanie się sprawdzi? Czas pokaże.

Według statystyk w liczącym ponad 170 tysięcy mieszkańców powiecie cieszyńskim na jedną osobę, począwszy od niemowlaka po seniora przypada blisko jeden samochód (0,92).

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj