Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czego nie powinieneś robić projektując nowy dom? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Istnieją błędy, które ludzie często popełniają podczas projektowania domu. Błędy te są często podkreślane w magazynach o projektowaniu domów i programach telewizyjnych. Wyjaśniamy siedem najczęstszych błędów i co możesz zrobić, żeby ich uniknąć.

Okna po złej stronie

To największy błąd, jaki popełnia większość ludzi podczas projektowania domu. Nie ma nic gorszego niż mieszkanie w domu, w którym zimą jest zimno, a latem gorąco. Najlepiej jest skierować wszystkie sypialnie i pomieszczenia mieszkalne na północ. Zapewni to doskonałe nasłonecznienie każdego pomieszczenia w domu. Jednak w rzeczywistości jest to niemożliwe w przypadku większości domów, które są ograniczone przez przeciętny podmiejski blok.

Najlepiej jest umieścić kuchnię na północy/wschodzie, abyś mógł cieszyć się pięknym porannym słońcem, popijając filiżankę herbaty. Główna sypialnia powinna znajdować się na północy, jeśli jesteś rannym ptaszkiem i będzie całkowicie chroniona przez inne pomieszczenia wewnętrzne przed brutalnym zachodnim letnim słońcem.

Unikaj umieszczania okien i drzwi po zachodniej stronie domu, chyba że małe wysokie okno jest niezbędne do wentylacji. Jeśli nie można uniknąć okien zachodnich (ze względu na widoki itp.), skonsultuj się ze specjalistą od projektowania budynków.

Niewystarczające informacje na temat działki

Wiele osób nie przeprowadza wystarczających badań przed zakupem nieruchomości. Ograniczenia związane z miejscem budowy będą miały ogromny wpływ na projekt domu i wynikające z niego koszty. Dlatego bardzo ważne jest, by przeprowadzić dokładną analizę, by uniknąć kłopotów z planowaniem i przekroczenia budżetu. Im bardziej płaski teren, tym bardziej ekonomiczna będzie budowa.

Zadzwoń do władz lokalnych i zadaj jak najwięcej pytań. Zawsze pytaj: „Czy jest jeszcze coś, co powinienem wiedzieć lub czy jest ktoś, z kim powinienem porozmawiać?”. Jeśli nie będziesz pytać – dość często nie uzyskasz wszystkich informacji potrzebnych do podjęcia świadomej decyzji. Unikaj geotechnicznych koszmarów – Zastanów się dwa razy nad zakupem terenów, które są strome lub skaliste, mają gliniaste podłoże, widoczne wypełnienie lub są otoczone dużą ilością roślinności. Najnowsze oferty zakupu działki znajdziesz w portalu ogloszenia24m.pl wiele ciekawych ofert sprzedaży nieruchomości .

Projekty nie dostosowane do rodziny

Na przykład jeśli masz partnera i trójkę małych dzieci, ważne jest przeanalizowanie sposobu, w jaki ty i twoja rodzina żyjecie, i upewnienie się, że znajdzie to odzwierciedlenie w projekcie domu. Poprawna realizacja tego zadania na początku zmniejszy szanse na późniejsze remonty w celu zaspokojenia potrzeb rodziny. Pokój rodzinny/rozrywkowy – powinien znajdować się obok kuchni, z drzwiami wychodzącymi na słoneczną i bezpieczną przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu – kuchnia ma łatwy dostęp do tej przestrzeni.

Salon – blisko kuchni, ale może być akustycznie odcięty od głośnych miejsc, takich jak kuchnia i pokój rodzinny. Łazienka w głównej sypialni – osobna od głównej części sypialni – nie może się otwierać na główną część sypialni.

Nieodpowiednie wykończenie zewnętrzne

Kiedy zbliżają się ostatnie chwile budowy, łatwo jest spieszyć się z ostatecznym wykończeniem i kolorami farb. Nie spiesz się – pospieszna lub wymuszona decyzja może zadecydować o atrakcyjności wizualnej Twojego domu, a także o jego przyszłej odsprzedaży. Wybierz zewnętrzne okładziny budynku, które dobrze się starzeją. Przejedź się po swojej okolicy – jakie produkty pasują do tego miejsca?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj