Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czernica – kolejny przystanek Dni Otwartych Górnej Odry [FOTO]

Facebook Twitter

Zameczek w Czernicy jest kolejnym przystankiem Dni Otwartych Krainy Górnej Odry. Subregion Zachodni prowadzi kampanię promocyjną ciekawych miejsc w naszym regionie.

Był już Rydułtowy i w wodzisławskie Trzy Wzgórza.

Chcemy promować turystykę na terenie subregionu. Pojawił się pomysł stworzenia i reklamowania marki turystycznej Górnej Odry. Dni otwarte są częścią tej kampanii

– mówi Adam Miera z Subregionu Zachodniego.

Przed nami jeszcze wąskotorówka w Ruchach, spływ kajakowy meandrami Odry, m.in. jeszcze muzeum w Żorach  i inne atrakcje. Jeśli chodzi o zapisy, jest formularz na stronie www.subregion.pl  Tam należy wejść i zapisać się na konkretne wydarzenia z cyklu.
Radio 90: I trzeba podkreślić, że wydarzenia są bezpłatne.
Jak najbardziej.

Na szczęście pogoda nam dopisuje i możemy bawić się w plenerze, bo akurat nasz zameczek obecnie jest w remoncie

– mówi Agnieszka Pytlik animatorka Stowarzyszenia Działań Lokalnych Spichlerz. W Czernicy dzieci mają wiele zajęć, mogą poznać historię okolicy.

Mnóstwo atrakcji przygotowanych z regionem tutejszym i z tajemnicami i historii Czernicy. Dla dzieciaków dla dorosłych. Różne aktywności w zależności od wieku. Mamy etnopracownię, która jest związana z dawnymi śląskimi zwyczajami, zabawami, wzorami ludowymi, rękodzielnicze rzeczy. Będziemy sadzić łąkę kwietną, która jest bardzo modna, ale w kontekście dawnych śląskich „zegródek”, które były przy śląskich domach dawno temu, teraz już rzadko je można spotkać. Ale dzieciaki będą wychodziły z donicami z zasianymi kwiatami, będą rozpoznawały zioła, które będzie można wypić w naparach.

A do tego wizyta w Astrolabie czy spacer historyczny po regionie.

Nie nudzimy się, jest tutaj co robić

– przyznają i młodsi, i starsi.

Szczegóły kolejnych wydarzeń w ramach Dni Otwartych Górnej Odry znajdziecie na stronie www.subregion.pl Wydarzeniu patronuje Radio 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj