Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny: 12 rodzin trafi do mieszkań zastępczych

Facebook Twitter

12 rodzin na 17 poszkodowanych zadeklarowało chęć skorzystania z mieszkań zastępczych w Czerwionce Leszczynach. Reszta zdecydowała, że zamieszka u najbliższych.

W wiadomościach Radia 90 kolejny raz powracamy do pożaru dwóch zabytkowych familoków w Czerwionce Leszczynach. Jedna rodzina już wprowadziła się do zastępczego lokalu, dwa mieszkania są w trakcie przygotowywania, a dziewięć kolejnych będzie gotowych w ciągu miesiąca:

Każda rodzina ma wyznaczonego pracownika OPS-u, który pozostaje do jej dyspozycji. 12 rodzin na 17 poszkodowanych, zadeklarowało chęć skorzystania z mieszkania zastępczego z zasobów gminy, na czas prowadzenia prac remontowych familoków.

Pogorzelcy odwiedzili już swoje mieszkania i wynieśli z nich najwartościowsze przedmioty, które udało się uratować.

Dziś już wiadomo, że zniszczone przez pożar zabytkowe familoki będą odbudowywane

– dodaje Hanna Piórecka Nowak, rzecznik Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce Leszczynach:

Mamy takie wstępne informacje, że tych budynków nie będzie trzeba wyburzać. Mury familoków nie są w złym stanie. Wiadomo, że jesteśmy tutaj związani określonymi procedurami. Pamiętajmy, że jest to teren zabytkowy, dlatego tych procedur musimy pilnować. Jak tylko będzie możliwość, bez zbędnej zwłoki, będziemy się starali przystąpić do prac remontowych.

W czwartek rano (20.02.) odbyły się indywidualne konsultacje z psychologiem dla dzieci. W pomoc pogorzelcom włączyły się placówki oświatowe, parafie i Śląski Urząd Wojewódzki. W porozumieniu ze stowarzyszeniem Luxtorpeda uruchomiony został także numer konta, na który można wpłacać pieniądze na rzecz osób poszkodowanych w pożarze.

Stowarzyszenie Luxtorpeda

Numer: 37 2030 0045 1110 0000 0242 8610 koniecznie z dopiskiem „Pożary familoków”.

Czytaj więcej o pożarach w Czerwionce-Leszczynach

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj