Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny dołącza do grona gmin wspierających rodziny wielodzietne

Facebook Twitter

Karta gminy dla rodziny. Rodziny z Czerwionki-Leszczyn posiadające co najmniej troje dzieci mają szansę na zniżki w punktach usługowo-rekreacyjnych i w sklepach.

W bazie są już placówki zarówno miejskie jak i firmy prywatne – mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabką, Hanna Piórecka-Nowak rzecznik Urzędu Miasta w Czerwionce-Leszczynach:

Chodzi na przykład o tańsze bilety do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego, czy na krytą pływalnię, ale staramy się, aby ten program miał charakter jak najbardziej pełny i kompleksowy. Mamy już pierwszych przedsiębiorców, którzy są zainteresowani współpracą partnerską w ramach tego programu, np. księgarnie, sklepy komputerowe, szkoły języka angielskiego, jest salon fryzjerski, jest sklep z artykułami agd, jest także sala zabaw dla dzieci.

Warto włączyć się do programu wsparcia dużych rodzin – podkreśla Hanna Piórecka Nowak:

Dla przedsiębiorców to także jest dobra oferta. Mogą odnieść korzyści – po pierwsze – wizerunkowe, że wspierają duże rodziny, po drugie – oferujemy im pakiet określonych korzyści promocyjnych, reklamowych, a mamy też nadzieję, że dzięki systemowi tych ulg i zniżek, będą mogli liczyć na większą ilość odbiorców korzystających z ich usług.

W maju radni mają przyjąć uchwałę w tej sprawie. Do końca kwietnia firmy z terenu Czerwionki-Leszczyn mogą zgłaszać się do tego programu. W Czerwionce-Leszczynach mieszka około 350 rodzin z trójką lub większą ilością dzieci.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj