Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny: Koniec termomodernizacji obiektów szkolnych [FOTO]

Facebook Twitter

Koniec remontów, koniec z pracami przy placówkach oświatowych. Czerwionka -Leszczyny zamknęła projekt związany z termomodernizacją szkół i przedszkoli. Będzie oszczędność energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa estetyki i wzrost komfortu użytkowania.

Termomodernizacja to szereg działań związanych z ociepleniem budynku oraz poprawą ekonomii i jakości jego użytkowania. Głównym celem jest zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego budynku, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Projekt realizowany był na przestrzeni 2 lat: w ubiegłym roku objął obiekty oświatowe w Palowicach i Przegędzy oraz budynek OSP w Bełku, w tym roku w Stanowicach i Szczejkowicach. Wszystko kosztowało ponad 10 mln złotych, wraz z unijnym dofinansowaniem.

W 2018 roku zakończono termomodernizacje w siedmiu obiektach: budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełku, Przedszkolu nr 3, Przedszkolu nr 10 im. Juliana Tuwima, Szkole Podstawowej nr 6, Szkole Podstawowej nr 7, Szkole Podstawowej w Palowicach oraz Szkole Podstawowej w Przegędzy. W 2019 roku przeprowadzono prace w Przedszkolu nr 1, Przedszkolu nr 6, Przedszkolu nr 7, Przedszkolu nr 8, Przedszkolu nr 11, Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej w Stanowicach oraz Szkole Podstawowej w Szczejkowicach.

Prace w placówkach obejmowały m.in. docieplenie stropodachu, docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i ślusarki drzwiowej. Oprócz tego w Przedszkolu nr 8, Szkole Podstawowej w Przegędzy oraz Szkole Podstawowej w Palowicach została zamontowana pompa ciepła powietrze-woda (OZE), a w Przedszkolu nr 6 zmodernizowano węzeł cieplny.

Łącznie zadanie kosztowało 10 348 951,83 zł, w tym dofinansowanie z UE wyniosło 7 792 164,38 zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022