Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Czerwionka-Leszczyny: Kto powinien informować o polowaniu?

Facebook Twitter

Samorząd ma obowiązek informować mieszkańców o kalendarzu polowań na terenie gminy. Powracamy do informacji o polowaniu i zastrzelonym jeleniu w Książenicach.

fot. słuchaczka Radia 90

Nasza słuchaczka zauważyła padłe zwierzę, jak twierdzi, jeleń był blisko jej zabudowań. Rozmawialiśmy już z myśliwymi, dzisiaj pytamy w samorządzie w Czerwionce-Leszczynach. Czy mieszkańcy mają informację, że na terenie gminy odbywają się polowania?

Taka informacja jest przekazywana

– zapewnia Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik prasowa magistratu w Czerwionce-Leszczynach. Wiadomość o odstrzale, na głównej stronie gminy pojawiła się jednak dopiero po telefonie od naszego dziennikarza.

Koła łowiecki informują nas o harmonogramie polowań, taka informacja do nas wpłynęła i została opublikowana na tablicy ogłoszeń w urzędzie miasta. Informacja o harmonogramach polowań została dziś także opublikowana na stronie internetowej urzędu miasta. Nie otrzymaliśmy od naszych mieszkańców żadnych zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w prowadzeniu polowań, czy zagrożenia bezpieczeństwa. Gdybyśmy takie otrzymali, na pewno byśmy interweniowali czy do koła łowieckiego, czy kontaktowali się z odpowiednimi instytucjami nadzorującymi działalność kół.

Jak dodaje Piórecka-Nowak, nigdy negatywnych głosów od strony mieszkańców nie było.

Wręcz odwrotnie, dopytywali sami, kiedy taki odstrzał nastąpi

– mówi rzeczniczka.

Kontaktowałam się z pracownikami mienia i geodezji i słyszałam wręcz przeciwnie, że mieszkańcy sygnalizują, że dziki podchodzą blisko zabudowań i proszą o interwencję myśliwych. Czy były jakieś zgłoszenia, że ktoś ma poczucie zagrożenia, bezpieczeństwa – takich telefonów nie otrzymywaliśmy.

Wczoraj, we wtorek – jak informuje nasza słuchaczka ambona, z której padły strzały została… rozebrana.

Przeczytaj też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020