Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny: Nadal można zgłaszać uwagi do reorganizacji komunikacji

Facebook Twitter

Trwają konsultacje na temat zmian w połączeniach autobusowych. Po licznych protestach mieszkańców samorząd wycofał się z pomysłu likwidacji linii 194 i 195 w dotychczasowym kształcie. Tym samym zagwarantowany zostanie m.in. dojazd do Gliwic linią 194.

fot. mzkjastrzebie.com

Aktualnie trwa opracowywanie tras przejazdów autobusów

Po konsultacji z mieszkańcami (głównie Czerwionki-Leszczyn) zdecydowano o pozostawieniu połączeń realizowanych przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Chodzi o linie 194 i 195. Porozumienie obowiązujące MZK i Metropolię od grudnia 2020 roku będzie kontynuowane bez zmian, z uwzględnieniem obu wspomnianych linii. Tym samym zagwarantowany zostanie m.in. dojazd do Gliwic linią 194.

Wspomniane porozumienie jest konieczne, ponieważ Czerwionka-Leszczyny jest członkiem MZK i zgodnie z prawem zlecenie zadań innemu podmiotowi jest możliwe tylko i wyłącznie na mocy porozumienia podpisanego przez MZK. Dotacja z miasta trafia do Metropolii za pośrednictwem Związku

– wyjaśnia Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

Decyzja ta powoduje wstrzymanie obecnych konsultacji dotyczących zmiany rozkładu jazdy. Konieczna jest ponowna analiza połączeń i przygotowanie nowej propozycji z uwzględnieniem linii 194 i 195. Rozkład jazdy na terenie Czerwionki-Leszczyn zostanie przedstawiony prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jego wprowadzenie poprzedzą ponowne konsultacje z władzami gmin, a także dwuetapowe konsultacje z pasażerami. Zmiany dotyczące linii 307 i 308 (Żory, Suszec, Pawłowice) zostaną wprowadzone zgodnie z pierwotnym planem, czyli od stycznia 2022 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj