Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka – Leszczyny: Plac zabaw w każdej dzielnicy

Facebook Twitter

We wszystkich dzielnicach i sołectwach Czerwionki-Leszczyn powstaną nowe place zabaw i rekreacji. Wybrano wykonawcę, z którym miasto chce do końca marca podpisać umowę na realizację zadania za 4,5 mln złotych. Plac zabaw ma być nie tylko dla najmłodszych miejscem zabawy i relaksu.

plac zabaw
fot. www.czerwionka-leszczyny.pl

Plac zabaw powstanie od nowa, bądź zostanie dopsażony

To nie tylko place dla najmłodszych

– mówi Radiu 90 Hanna Piórecka- Nowak, rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny:

Hanna Piórecka- Nowak: Dla nieco starszych także zaplanowaliśmy siłownie plenerowe, montaż urządzeń street workout i utworzenie miejsc do wypoczynku. Rodzinnie i aktywnie będzie można spędzić czas na terenie kilkunastu nowo utworzonych lub doposażonych miejsc.

W Czerwionce zagospodarowany będzie teraz przy zbiorniku Tama, od strony ul. Furgoła.

Hanna Piórecka- Nowak: Bardzo często nasi mieszkańcy prosili, wnioskowali o zagospodarowanie terenu obok zbiornika Tama. Tam zamontowane będą liczne urządzenia zabawowe, piramida wspinaczkowa, deskorolka powietrzna, karuzela, ścianka wspinaczkowa. Będą także urządzenia dla starszych mieszkańców. Street workout, urządzenia siłowni zewnętrznej, stół piknikowy oraz mała architektura.

Doposażone będą place w Leszczynach, Szczejkowicach i Dębieńsku. W Palowicach ze względu na lokalizację placu zabaw w parku objętym ochroną konserwatorską urządzenia placu zabaw wykonane zostaną z robinii akacjowej. W Czuchowie plac zabaw powstanie za szkołą a w Stanowicach przy skrzyżowaniu Szkolnej z Gospodarczą a w Bełku przy ul. Palowickiej. Pieniądze na inwestycję w większości pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Co ciekawe, w Czerwionce powstanie kompleksowy plac zabaw w nowej lokalizacji – przy zbiorniku Tama (od strony ul. Furgoła). Zamontowane tam będą liczne urządzenia zabawowe, m.in. piramida wspinaczkowa, deskorolka powietrzna, karuzela, ścianka wspinaczkowa, będą także urządzenia dla starszych mieszkańców – street workout, urządzenia siłowni zewnętrznej, stół piknikowy oraz mała architektura – ławeczki i kosze na śmieci.

W Leszczynach kompleksowo doposażony zostanie park przy ul. Sportowej. Zamontowane mają zostać m.in. następujące urządzenia: zestaw sprawnościowy ze zjeżdżalnią i linami, karuzela, huśtawka, bujaki, tablice edukacyjne, piramida linowa, słup do wspinaczki, przejazd linowy, ścieżka edukacyjno-sensoryczna (słupek iluzji, głuchy telefon, wir wodny, cymbałki, zwierciadło, kalejdoskop), stół do gry w piłkarzyki oraz urządzenia street workout.

Z kolei w Palowicach ze względu na lokalizację placu zabaw w parku objętym ochroną konserwatorską urządzenia placu zabaw wykonane zostaną z robinii akacjowej. Tam na najmłodszych czekać będą huśtawki, sprężynowce, drabinki, ścianki wspinaczkowe, karuzele, edukacyjne dzwonki i bębny. Powstaną także nowe ławeczki oraz miejsce do grillowania wraz z siedziskami.

plac zabaw

fot. www.czerwionka-leszczyny.pl

W Czuchowie kompleksowy plac zabaw zawierający zarówno urządzenia dla najmłodszych, jak i zestawy siłowni pod chmurką i urządzenia street workout powstanie za szkołą.

W Stanowicach duży plac zabaw powstanie przy skrzyżowaniu ul. Szkolnej z Gospodarczą. W Szczejkowicach plac zabaw przy szkole doposażony zostanie w stół do gry w piłkarzyki, ławki i kosze na śmieci, urządzenia siłowe, wielofunkcyjny zestaw zabawowy oraz elementy małej architektury powstaną także przy boisku.

W Dębieńsku przy boisku zlokalizowanym przy ul. Bełkowskiej zamontowana zostanie ścianka wspinaczkowa dla dzieci, a także urządzenia street workout i siłowe, przy ul. Zabrzańskiej powstanie plac zabaw dla młodszych dzieci. W Książenicach kompleksowy plac zawierający zarówno urządzenia zabawowe, jak i urządzenia street workout powstanie przy ul. Słonecznej. Plac zabaw obok szkoły zostanie także doposażony o zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią.

W Przegędzy nowe różnorodne urządzenia pojawią się na terenie istniejącego już placu zabaw obok ośrodka zdrowia uatrakcyjniając to miejsce, natomiast o jedno urządzenie doposażony będzie także plac zabaw przy szkole. Kompleksowy plac zawierający zarówno urządzenia zabawowe, jak i rekreacyjne powstanie także przy ul. Palowickiej w Bełku.

Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w maksymalnym terminie 18 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Na realizację tej inwestycji Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny otrzymała dofinansowanie w wysokości 85% wartości zadania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024