Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Czerwionka-Leszczyny: Poszukiwania człowieka w gruzowisku [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Wybuch w garażu w Leszczynach, pod gruzami był człowiek. Zdarzenie miało miejsce w sobotę (25.01.) po godzinie 18.00 w kompleksie garaży przy ulicy Księdza Pojdy.

Eksplozja doszczętnie zniszczyła dwa obiekty. Interweniowali strażacy. Mówi Wojciech Rduch z rybnickiej komendy straży pożarnej.

Poszkodowany 58-latek został przewieziony do szpitala. Jego stan lekarze określają jako ciężki. Strażacy przeszukali dokładnie gruzowisko, bo istniało niebezpieczeństwo, że w zawalonych garażach w chwili wybuchu mógł jeszcze ktoś przebywać. Ostatecznie nikogo nie znaleźli. W nocy na miejsce dotarł właściciel drugiego z zawalonych garaży Piotr Smolorz. Rozmawiał z nim nasz reporter.

Czy strażakom udało się ustalić, dlaczego doszło do wybuchu?

Straty w budynkach wstępnie oszacowano na około 30 tysięcy złotych, wiadomo, że ogólnie będą jednak o wiele wyższe. W garażach nie było aut, ale w jednym znajdowały się cztery motocykle i quad oraz opony i różnego rodzaju sprzęt. Przyczyny wybuchu ustali powołany w tej sprawie biegły. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Rybnika podjął wstępną decyzję, że garaże, które nie zostały zniszczone, a znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie mogą być dalej użytkowane. W Leszczynach był reporter Radia 90, Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2020