Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny: Protesty poskutkowały, autobusy na linii 194 dalej będą kursowały!

Facebook Twitter

Dobra informacja dla mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, a zwłaszcza tych korzystających z komunikacji zbiorowej. Linia 194 pozostaje. Jak już informowaliśmy w radiu 90 w ubiegłym tygodniu, pasażerowie nie zgadzają się na proponowaną reorganizację transportu. Część mieszkańców domaga się utrzymania połączeń do Gliwic i Knurowa.

fot.pixabay.com

Jak mówili na naszej antenie, chcący dojechać z Czerwionki do Gliwic będzie musiał kupować dwa bilety i liczyć na szczęście, że uda mu się bezproblemowo przesiąść z jeden na drugi autobus. Petycje z podpisami 1800 mieszkańców ma wkrótce trafić do MZK. A tymczasem nie czekając na decyzję przewoźnika, burmistrz Czerwionki podjął decyzje o utrzymaniu kursów na linii 194.

Informacja Burmistrza dotycząca reorganizacji transportu zbiorowego:

Szanowni Państwo,

Podjęcie działań związanych z komunikacją na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny ma związek z reorganizacją i racjonalizacją transportu zbiorowego. Od wielu lat wpływały do nas wnioski Mieszkańców Dębieńska, Szczejkowic, Palowic, Bełku, Czuchowa, Przegędzy, Stanowic, Czerwionki, Leszczyn, Książenic dotyczące usprawnienia transportu na terenie gminy oraz możliwości dojazdu do okolicznych miejscowości m.in. Rybnika, Żor, Knurowa, Gliwic i Ornontowic. Planujemy utrzymać zaproponowane nowe połączenia wewnątrz gminy oraz do centrów przesiadkowych w Żorach i Rybniku, które spotkały się z przychylnym przyjęciem Mieszkańców. Zainteresowanych tym obszarem reorganizacji prosimy o dalszy udział w konsultacjach.

Wsłuchując się w głos Mieszkańców, składających wnioski do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, radnych oraz uwzględniając uwagi i sugestie przedstawicieli Mieszkańców, którzy podczas rozmowy ze mną złożyli petycję, postanawiam obecnie pozostawić linię 194 w dotychczasowym kształcie.

Dziękuję Mieszkańcom za ich wnioski i uwagi. Każda opinia jest dla mnie, jako Burmistrza, cenna i z każdą się liczę. Mam nadzieję, że dzięki efektywnej współpracy zawsze wspólnie wypracujemy korzystne rozwiązania dla całej gminy.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021