Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny: Śląskie wesele podczas Industriady!

Facebook Twitter

Będzie wesele na familokach! Wszystko z okazji tegorocznej Industriady w Czerwionce-Leszczynach. Przygotowania do imprezy ruszyły pełną parą.

FOT. www.czerwionka-leszczyny.pl

Przypomnijmy – temat Industriady koncentruje się wokół hasła – INDU-bal! Ta edycja wydarzenia ma pokazać jak świętowano, jak się bawiono i jak odpoczywano. Czerwionka zdecydowała się na zabawę w stylu śląskiego wesela. Nie zabraknie warsztatów, gier, zabaw, muzyki, teatru, tańca a także zwiedzania. Do współpracy są zaproszeni wszyscy mieszkańcy, jest także prośba o udostępnianie ślubnych zdjęć z rodzinnych albumów, mogą być zarówno współczesne jak i te z dawnych lat. IND-bal już 8 czerwca.

Mamy nadzieję, że nasza interpretacja tematu przypadnie do gustu mieszkańcom i turystom, planujemy zorganizować fetę na całego – WESELE NA FAMILOKACH. To atrakcyjne, integrujące społeczność wydarzenie z bogatą i piękną obrzędowością, którą warto odkrywać i przypominać. Pokażemy, jak się dawniej świętowano i jak zmieniły się weselne obyczaje na przestrzeni lat. Mamy nadzieję, że w Czerwionce-Leszczynach odbędzie się huczna i niezapomniana zabawa – mówi Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik UGIM, koordynatorka Industriady w Czerwionce-Leszczynach.

Jubileuszowa edycja Festiwalu to znakomita okazja, by kolejny raz przenieść się w czasie i poznać przemysłową historię naszego regionu. Na wszystkich pasjonatów techniki, ciekawych świata i miłośników dobrej zabawy czekać będą setki atrakcji w ponad czterdziestu lokalizacjach rozsianych po całym województwie śląskim. Jak co roku będzie z czego wybierać!

My już dziś serdecznie zapraszamy na teren osiedla Familoków – tutaj będziemy się bawić na tradycyjnym, śląskim weselu. Nie zabraknie warsztatów, gier, zabaw, muzyki, teatru, tańca, zwiedzania i odkrywania dziedzictwa naszego osiedla, a wszystko tematycznie związane ze świętowaniem jednej z najważniejszych uroczystości w życiu każdej rodziny – przygotowaniem wesela – dodaje rzecznik.

INDUSTRIADA udowadnia, że przemysłowe dziedzictwo to niewyczerpane źródło inspiracji do kreatywnych działań. A organizatorzy i pomysłodawcy festiwalowych atrakcji już planują bogaty scenariusz wydarzenia w Czerwionce. Do wspólnej zabawy na weselu zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Zachęcamy także mieszkańców do współpracy – zaprasza gmina Dzielcie się z nami zdjęciami ślubnymi, które macie w rodzinnych albumach, mogą to być dawne zdjęcia (mile widziane), ale także te współczesne. Napiszcie parę zdań, kto jest na zdjęciu, gdzie odbyło się wesele, może dodacie kilka ciekawostek, wspomnień związanych z obrzędowością weselną. Czekamy na Wasze zdjęcia i Wasze wspomnienia – będą wspaniałym źródłem inspiracji i pamiątką z kart historii naszej miejscowości. Nadesłane zdjęcia nagrodzimy. Zaś z fotografii przygotujemy wystawę, którą będzie można oglądać 8.06 w dniu Industriady.

Zdjęcia i krótki komentarz do nich można przesyłać poprzez nasz fanpage na fb lub na adres: rzecznik.prasowy@czerwionka-leszczyny.com.pl albo rp.s@czerwionka-leszczyny.com.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021