Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny: Śmiertelne potrącenie pieszego. Nie żyje 50-letni mężczyzna

Facebook Twitter

Tragedia w Czerwionce-Leszczynach w dzielnicy Dębieńsko. W nocy (05-06.07.2021 r.) około godz. 23.30 na ul. Zabrzańskiej doszło do potrącenia pieszego. W wyniku poniesionych obrażeń 50-letni mężczyzna zmarł. Policja apeluje o noszenie elementów odblaskowych, które mogą uratować życie.

Rozmawialiśmy z mł. asp. Bartoszem Polakiem z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku:

Bartosz Polak: Około godz. 23.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Rybniku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego w miejscowości Czerwionka-Leszczyny na ulicy Zabrzańskiej. Kierujący pojazdem vw van miał potrącić mężczyznę. Na tym odcinku ograniczenie prędkości wynosi 90 km/h, jest to teren zalesiony i nieoświetlony. Na miejsce pierwsi przybyli policjanci, którzy podjęli czynności reanimacyjne w stosunku do pieszego, po przyjeździe ratowników przekazali go w ich ręce. Niestety w wyniku wypadku mężczyzna zmarł. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Na ten moment ustalane są szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz dane personalne, osoby, która poniosła śmierć. Jest to mężczyzna w wieku około 50-lat, natomiast aktualnie nie posiadamy bliższych danych.

Policja po raz kolejny zwraca uwagę na posiadanie odblasków zwłaszcza w trakcie poruszania się po drogach komunikacyjnych.

Bartosz Polak: Ze wstępnych ustaleń wynika, że potrącony mężczyzna nie posiadał elementów odblaskowych, wobec tego apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i nosili elementy odblaskowe, które mogą uratować im życie

-dodaje Bartosz Polak z komendy w Rybniku. Na razie nie wiadomo czy kierowca przekroczył dozwoloną na tym odcinku prędkość. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadziła prokuratura.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj