Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny: Straż miejska w październiku znakuje rowery. To ostatnia okazja w tym roku

Facebook Twitter

Straż Miejska w Czerwionce-Leszczynach w październiku będzie znakować rowery. To rodzaj specjalnego grawerunku, który sprawi, że rower nie będzie aż tak łakomym kąskiem dla złodzieja, a w przypadku zalezienia jednośladu umożliwi identyfikację właściciela.

W październiku znakowanie rowerów będzie odbywało się co czwartek w godzinach od. 13.00 do 16.00 w siedzibie Straży Miejskiej (ul. Parkowa 9), po uprzednim telefonicznym (32 431 19 28) lub osobistym ustaleniu godziny znakowania. To ostatnie okazje do oznakowania rowerów w tym roku. Po raz kolejny zostanie powtórzona wiosną 2022 roku.

Rower znakowany jest przez strażnika miejskiego, przy pomocy specjalnego urządzenia do grawerowania, na spodniej części ramy roweru. Znakowanie roweru potwierdzane jest poprzez umieszczenie dodatkowego kodu markerem zabezpieczającym, w miejscu wskazanym przez właściciela, a także poprzez umieszczenie naklejki „Rower oznakowany”. Naklejkę umieszcza się od zewnętrznej strony kierownicy lub w miejscu wskazanym przez właściciela roweru. Strażnik Miejski dokonujący znakowania roweru nadaje numer porządkowy, przygotowuje także dokumentację fotograficzną oznakowanego roweru oraz spisuje protokół rejestracji roweru, którego kopię otrzymuje właściciel.

Aby strażnicy miejscy mogli oznakować rower, należy zgłosić się w miejscu znakowania w wyznaczonym dniu na wcześniej umówioną godzinę z dokumentem tożsamości, dowodem zakupu lub kartą gwarancyjną roweru. W przypadku braku takich dokumentów, właściciel może złożyć pisemne oświadczenie o prawie własności do pojazdu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024