Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny: Święto Makówek przegrało z pandemią. Co w zamian?

Facebook Twitter

Czerwionka-Leszczyny zrezygnowała w tym roku z organizacji tradycyjnego przedświątecznego spotkania mieszkańców, ale w zamian proponuje konkurs. Urząd Miasta i Gminy chce rozdać choinki za bożonarodzeniowe życzenia.

Zielone drzewka trafią do mieszkańców Czerwionki-Leszczyn niejako na otarcie łez, bo Święto Makówek co roku cieszyło się sporym zainteresowaniem i było bardzo lubiane. Czas walki z koronawirusem nie jest jednak dobrym momentem na organizowanie takich spotkań. A właśnie w trakcie jarmarku żywe choinki były zawsze nagrodami w konkursie świątecznym.

Teraz rywalizacja na piękne życzenia przenosi się do internetu. Wystarczy nagrać krótki filmik z życzeniami i piosenkami, rodzinnie, razem z dziećmi lub indywidualnie. Do Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce-Leszczynach trzeba wysłać link, skąd można pobrać nagranie lub dostarczyć je osobiście na płycie lub pendrive’ie. Czas jest do połowy grudnia, do wzięcia 40 drzewek. Ale co ważne, ze wszystkich zebranych materiałów zostanie przygotowany jeden wspólny świąteczny film z życzeniami od mieszkańców dla mieszkańców.

Link do pobrania filmu można wysłać na adres rp.s@czerwionka-leszczyny.com.pl, można też dostarczyć do UGiM nagranie filmiku na nośniku zewnętrznym opisane „Konkurs – choinki”.

Sprawdź jak wyglądało Święto Makówek w poprzednich latach:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj