Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwionka-Leszczyny zapowiada więcej kontroli pieców w tym roku

Facebook Twitter

Czerwionka-Leszczyny zapowiada więcej kontroli pieców w tym roku. To efekt uchwały antysmogowej, która nie pozwala na opalanie domu kotłem starszym niż 10 lat.

Będą to wspólne kontrole straży miejskiej i urzędników – mówi w rozmowie z naszym reporterem Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce-Leszczynach:

Hanna Piórecka-Nowak: Teraz na pewno będzie ich znacznie więcej. Kontrolę będzie prowadzić straż miejska wraz z pracownikami zarządzania kryzysowego i ochrony środowiska. Będziemy działać wyrywkowo, ale także odpowiadać na zgłoszenia, czyli interwencje naszych mieszkańców. Sprawdzimy rodzaj pieca, rodzaj paliwa. Czy są spalane śmieci, co jest oczywiście niezgodne z przepisami, ale także co warto szczególnie podkreślać, niszczy zdrowie, życie i nasze środowisko.

Radio 90: Czy wystarczy strażników miejskich?

Hanna Piórecka-Nowak: Tak, wystarczy. W tej chwili jeszcze są zaangażowani mocno przez policję w sprawach covidowych, ale na pewno zgodnie z harmonogramami, jakie sobie wyznaczać będą również działać, bo to jest bardzo ważna sprawa.

Urzędnicy z Czerwionki-Leszczyn zapowiadają, że podczas kontroli będą też informować mieszkańców o możliwym wsparciu finansowym z programów dotacyjnych. Ilu mieszkańców nie wymieniło pieców, tego tamtejszy urząd miasta nie wie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022