Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Część szpitali w regionie w połowie przyszłego roku może zostać bez kontraktów

Facebook Twitter

Właśnie w połowie przyszłego roku wtedy ma zacząć ustawa o sieciowaniu szpitali. Wprowadza ona szereg zmian, które mogą doprowadzić do pozbawienia finansowania lecznic, nawet tych uznanych, cieszących się dobra renoma wśród pacjentów. Jak na dziś przedstawia się sytuacja w regionie?

Wśród jednostek, które nie zakwalifikowały się do finansowania jest Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu oraz tamtejsze Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności. To także placówka w Jastrzębiu-Zdroju czyli Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci oraz Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny Bucze w Górkach Wielkich.

Poza listą szpitali przewidzianą do kontraktowania jest także  Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Także Wojewódzki Ośrodek Lecznictwa Odwykowego i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Gorzycach może być pozbawiony środków finansowych w przyszłym roku. Nowych kryteriów nie spełnia również Wojewódzkie Centrum Pediatrii „Kubalonka” w Istebnej, gdzie leczą się dzieci z całego województwa mające problemy z układem oddechowym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020