Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czesi luzują obostrzenia. Co z przekraczaniem granic?

Facebook Twitter

Otwarte sklepy, restauracje, kluby fitness i hotele. Czesi od jutra (3.12.) luzują obostrzenia wprowadzone na początku listopada w związku z walką z pandemią. Znika godzina policyjna, otwarte zostaną galerie, muzea, zamki, pałace i ogrody zoologiczne. Oczywiście obowiązywać będzie reżim sanitarny i nakaz zasłaniania ust i nosa.

A czy będzie można swobodnie wjechać na terytorium naszych południowych sąsiadów?

W mailu do naszej redakcji pyta o to Ilona. Czy w związku ze zniesieniem wielu ograniczeń w Czechach można pojechać tam na przykład na zakupy? Niestety: tu nic się nie zmienia. Pomimo zniesienia wielu ograniczeń, wciąż obowiązuje zakaz poruszania się po terytorium Republiki Czeskiej w celach turystycznych.

Polacy nie mogą też pojechać za południową granicę na zakupy. Od 9 listopada nasz kraj jest na liście krajów wysokiego ryzyka zachorowania na koronawirusa, dlatego poza nielicznymi wyjątkami obowiązuje zakaz podróżowania do naszych południowych sąsiadów. A wśród osób, które mogą pojechać do Czech i nie muszą przedstawiać negatywnego wyniku testu są na przykład pracownicy transgraniczni, uczniowie i studenci, którzy w celu wykonywania pracy lub nauki regularnie przekraczają granicę. Z kolei osoby, które muszą wjechać do Czech, choćby z ważnych powodów rodzinnych, muszą test wykonać i wypełnić kartę lokalizacyjną.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj