Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czesi znowu w maseczkach ochronnych

Facebook Twitter

Decyzją czeskiego rządu trzeba je będzie nosić od 1 września, ale nie wszędzie. Jak twierdzi czeski Minister Zdrowia, Adam Vojtiech przywrócenie obowiązku noszenia maseczek związane jest z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, ludzie będą się więcej przemieszczać i będą mieli więcej kontaktu z innymi.

Fot. DanieTwal pixabay.com

Maseczki wrócą, ale nie wszędzie.

Trzeba je będzie nosić w środkach komunikacji miejskiej, w sklepach, bankach na poczcie czy w innych zamkniętych pomieszczeniach jak na przykład kina. Natomiast z nakazu zwolnieni będą uczniowie przebywający w klasach, choć wychodząc na przerwę będą już musieli je zakładać. Masek nie będą musieli mieć klienci restauracji, barów i kawiarni.

Rządowa Rada do spraw Zagrożenia Zdrowia zdecydowała także o skróceniu obowiązkowej kwarantanny z 14 do 10 dni dla osób, które wracają z państw określanych jako niebezpieczne lub mają kontakt z zakażonymi koronawirusem.

W minionym tygodniu (14.08.) dla pracowników transgranicznych zniesiono również obowiązek przedstawiania pracodawcy co 2 tygodnie wyniku testu na koronawirusa. Może tego jednak wymagać czeski pracodawca, szczególnie w dużych zakładach pracy.

W Czechach od początku pandemii potwierdzono 20 798 zakażeń, 15 616 wyzdrowiało, zmarły 404 osoby (dane na 20.08.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023