Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czeski Cieszyn kupił wykrywacz metalu. Po co takie urządzenie tamtejszym strażnikom miejskim?

Facebook Twitter

Miasto włączyło się do zakrojonej na skalę całego kraju akcji pod kryptonimem "Igła". Polega ona na oczyszczeniu miejsc gdzie bawią i przebywają dzieci oraz młodzież.

Strażnicy miejscy uzbrojeni właśnie w wykrywacz metalu, ale także w specjalistyczny sprzęt będą szukali zużytych przez narkomanów strzykawek z igłami. Oczyścić z nich mają piaskownice – między innymi te znajdujące się na terenach przedszkoli – boiska, parki czy miejsca odpoczynku. Przypomnijmy, że zużyte przez narkomanów strzykawki stanowią ogromne zagrożenie. Przypadkowe ukłucie taką igłą może grozić zarażeniem się na przykład wirusem HIV. Jak twierdzą władze czeskiego Cieszyna narkomania nie jest dużym problemem w mieście. Mimo to tylko w ubiegłym roku czeska straż miejska znalazła na placach zabaw 23 zużyte strzykawki. Kolejnych szukać będzie 8 funkcjonariuszy. W akcji „Igła” bierze udział 30 czeskich miast.

Dodajmy, że akcja igła odbywa się w Czechach dziś (18.04.). Straż Miejska w Czeskim Cieszynie zapowiada, że będzie prowadzić podobne działania przez cały rok.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021