Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czeski kierowca za długo był w pracy. Stwierdzili inspektorzy ITD

Facebook Twitter

Czeski kierowca za długo był w pracy, musi zapłacić 12 tysięcy złotych kary. Mężczyzna wiózł autokarem młodzież wraz z opiekunami a pojazd został zatrzymany do kontroli w Cieszynie-Boguszowicach.

Fot. gov.pl

Czeski kierowca za długo był w pracy

Patrol Inspekcji Transportu Drogowego obok polsko-czeskiego przejścia granicznego zatrzymał do rutynowej kontroli autobus oznaczony tablicą informującą o przewozie zorganizowanej grupy dzieci lub młodzieży. Kierowcą autokaru był czeski przedsiębiorca, który prowadzi szkołę języków obcych i realizuje również wycieczki zagraniczne. W momencie zatrzymania przewoził młodzież wraz z opiekunami z Czech na wycieczkę do Oświęcimia. Kontrola czasu pracy kierowcy z okresu minionych czterech tygodni wykazała m.in. dwukrotne skrócenia odpoczynku dziennego o około 7,5 godziny, przekroczenie limitu czasu jazdy ciągłej bez prawidłowej przerwy o ponad 6 godzin i przekroczenie czasu jazdy dziennej o prawie 4 godziny Analiza zapisów z karty kierowcy oraz tachografu wykazała, że większość naruszeń popełnianych przez kierowcę – przedsiębiorcę dotyczyło przejazdów wykonywanych w podwójnej załodze do i z Wielkiej Brytanii.

Suma wyliczonej kary za ujawnione naruszenia norm czasu jazdy i odpoczynku kierowcy przekroczyła limit przewidziany w ustawie o transporcie drogowym – 12 000 zł. Kierowca i zarazem przedsiębiorca wpłacił kaucję w takiej wysokości na poczet przewidywanej kary. Po zakończonych czynnościach mógł odjechać z pasażerami w dalszą podróż, gdyż stwierdzone naruszenia nie dotyczyły bieżącego okresu pracy kierowcy. W dniu kontroli kierowca miał prawidłowo odebrany odpoczynek. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj