Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Członkowie gangu zatrzymani, rozbito grupę o charakterze zbrojnym. W akcji policjanci z Jastrzębia-Zdroju [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

10 z 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zostało tymczasowo aresztowanych przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju. W sumie zatrzymano 11 osób, które miały zajmować się handlem narkotykami i czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Członkowie gangu zatrzymani, w uderzeniu uczestniczyło ponad 250 funkcjonariuszy.

Fot. policja.pl

Członkowie gangu zatrzymani. Policjanci z zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji zostali wsparci m.in. przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu. W trakcie akcji zabezpieczono prawie 10 kg narkotyków i dopalaczy, w tym przede wszystkim alfa PiHP, 4 jednostki broni palnej oraz blisko 80 szt. amunicji. Sprawę prowadzi jastrzębska prokuratura.

Fot: policja.pl

Członkowie gangu zatrzymani. Rozbita grupa o charakterze zbrojnym

11 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej charakter zbrojny, której członkowie zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających, substancji psychotropowych oraz nowych substancji psychoaktywnych, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Jednemu z zatrzymanych zarzuca się także kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Członkowie gangu mogą mieć na swoim koncie również zmuszanie do uprawiania prostytucji oraz czerpanie korzyści majątkowych z cudzego nierządu, dokonywanie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu, w szczególności wymuszeń rozbójniczych i pobić. Terenem ich działania była południowa część województwa śląskiego, przede wszystkim Jastrzębie-Zdrój oraz Czechowice-Dziedzice. Według śledczych podejrzani mogli wprowadzić do obrotu kilkadziesiąt kilogramów narkotyków. Postępowanie ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań w sprawie.

Zobacz film:

Więcej o zatrzymaniach na policja.pl.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj