Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czołowe zderzenie samochodu z autobusem w Pawłowicach. Jest ofiara śmiertelna [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Ruch w kierunku Skoczowa udrożniony! Około 16.30 w pełni przywrócono możliwość przejazdu odcinkiem DK 81 w Pawłowicach, który był zablokowany po śmiertelnym wypadku, do jakiego doszło tam dzisiaj (31.10.) po 11.00.

fot.pszczyna.policja.gov.pl

Jak już informowaliśmy: kierujący autobusem celem uniknięcia uderzenia w pojazdy, które stały na tej trasie, odbił gwałtownie w lewo i doprowadził do zderzenia z volkswagenem polo, który jechał z naprzeciwka.

Kierujący osobówką w poważnym stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Sosnowcu. Jego pasażerka poniosła śmierć na miejscu. Bez szwanku z wypadku wyszedł natomiast kierowca autobusu. Mężczyzna był trzeźwy. Czworo jego pasażerów zostało zabranych do szpitali, z lekkimi, niezagrażającymi życiu obrażeniami. To nauczyciele z Rudy Śląskiej, którzy wracali z wycieczki.

Wcześniej pisaliśmy:

Jedna osoba nie żyje, a pięć jest rannych. To bilans po wypadku, do jakiego doszło przed 12.00 na Drodze Krajowej 81 w Pawłowicach. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący autobusem celem uniknięcia uderzenia w pojazdy, które stały na tej trasie, odbił gwałtownie w lewo i doprowadził do zderzenia z volkswagenem polo, który jechał z naprzeciwka.

Kierujący osobówką w poważnym stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Sosnowcu. Jego pasażerka poniosła śmierć na miejscu. Bez szwanku z wypadku wyszedł natomiast kierowca autobusu. Mężczyzna jest trzeźwy. Czworo jego pasażerów zostało zabranych do szpitali, z lekkimi, niezagrażającymi życiu obrażeniami.

Jadwiga Śmietana: Objazd jest w stronę Cieszyna drogą wojewódzką 938, tam trzeba się liczyć z utrudnieniami. W stronę Żor na wysokości zdarzenia drogowego, na odcinku 300-400 metrów ruch odbywa się jednym pasem, ale jest na tyle mały, że odbywa się płynnie

-mówi rzeczniczka pszczyńskiej policji. Na miejscu pracuje prokurator. Autobusem jechali nauczyciele z Rudy Śląskiej. Wracali z wycieczki.

fot.pszczyna.policja.gov.pl

Wcześniej pisaliśmy:

Jedna osoba nie żyje po wypadku, do jakiego doszło przed południem (31.10.) na Drodze Krajowej 81 w Pawłowicach. Droga w kierunku Skoczowa i Wisły jest wciąż zablokowana. Ruch w stronę Żor odbywa się jednym pasem.

Jadwiga Śmietana: Kierujący autobusem celem uniknięcia uderzenia w pojazdy, które stały na DK 81, odbił gwałtownie w lewo i doprowadził do zderzenia z VW polo, który jechał z naprzeciwka. Kierujący z VW polo został przetransportowany do szpitala, natomiast pasażerka poniosła śmierć.

– relacjonuje rzeczniczka komendy policji w Pszczynie, która jest na miejscu tragicznego wypadku.

fot.pszczyna.policja.gov.pl

Kierowcy są kierowani objazdem:

Jadwiga Śmietana: Droga jest zablokowana w stronę południa, a przejazd w stronę Katowic na wysokości wypadku odbywa się jednym pasem, ale to jest dosłownie 300 metrów. Wszystko jest płynnie przekierowywane, przejeżdżając przez Pawłowice od razu się odbija w prawo i jedzie się drogą na Cieszyn, tam jest tak samo komfortowy przejazd. Myślę, że co do samego przejazdu nie będzie wielkich utrudnień.

Na miejscu pracują służby, które ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

fot.pszczyna.policja.gov.pl

Wcześniej pisaliśmy:

W niedzielę (31.10.) przed południem doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z autobusem w Pawłowicach. Zdarzenie miało miejsce na krajowej 81. Droga w kierunku Skoczowa i Wisły została zablokowana, kierowcy będą kierowani objazdem. Ruch w stronę Żor odbywa się jednym pasem.

Jest wielu rannych. Na miejscu pojawiły się karetki oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021