Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czterdziestu strażaków w akcji. Rozszczelniona cysterna na stacji kolejowej [FOTO]

Facebook Twitter

3 grudnia doszło do rozszczelnienia cysterny na stacji kolejowej w Zebrzydowicach. Po godzinie 10:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie wpłynęło zgłoszenie dotyczące wycieku paliwa z cysterny kolejowej.

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. W wyniku rozpoznania stwierdzono wyciek destylatu ropy naftowej z głównego zaworu jednej z cystern, wchodzących w skład kolejowy, utworzony z 20 wagonów.

Dokonano pomiarów atmosfery wybuchowej za pomocą mierników, a następnie podłożono pojemnik w celu wychwytywania wyciekłej substancji. Podjęto próbę doraźnego uszczelnienia zaworu za pomocą foli typu stercz. Niestety działania te nie przyniosły pożądanego efektu. Podjęto decyzję o zadysponowaniu pustej cysterny na miejsce działań celem przepompowania medium. Zorganizowano oświetlenie terenu działań oraz przygotowano miejsce do działań dla specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego, zadysponowanej na miejsce. Po dojeździe pustej cysterny kolejowej i przybyciu na miejsce grupy ratownictwa chemicznego z Bielska-Białej przystąpiono do przepompowania substancji.

W działaniach udział wzięły zastępy straży pożarnej z Jastrzębia-Zdroju oraz grupa ratownictwa chemicznego z Bielska-Białej, w sumie 40 strażaków-ratowników.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022