Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cztery nowe sauny już niedługo dostępne w Pawłowicach

Facebook Twitter

Remont pawłowickich saun. W Gminnym Ośrodku Sportu już niedługo udostępnione będą cztery nowe pomieszczenia. Będzie można korzystać z sauny parowej (rzymskiej), suchej (fińskiej) oraz sauny ziołowej. Nowością będzie sauna infrared połączona z tężnią solną. To świetna alternatywa dla tradycyjnej sauny, bo w saunie na podczerwień nie jest ogrzewane powietrze, a jedynie ludzkie ciało.

fot. GOS Pawłowice

Ta właściwość od lat jest wykorzystywana w medycynie w leczeniu bólu, stanów zapalnych czy pourazowych. Łączna powierzchnia wszystkich saun to 36 metrów kwadratowych.

Odpowiadając na sugestie mieszkańców, w strefie saun został zamontowany lodospad, który pozwoli szybko się schłodzić. Powstanie też duża przestrzeń wypoczynkowa, gdzie będzie można zrelaksować się na leżakach. Równocześnie wybudowano mały taras, na którym w zimowe dni będzie można ochłodzić się i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Prace związane z przebudową pomieszczeń wykonują pracownicy GOS przy wsparciu pracowników z Gminnego Zespołu Komunalnego. Zakończenie remontu wiosną, ale o tym, od kiedy będzie można korzystać z saun w dobie pandemii, zdecydują obowiązujące obostrzenia.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021