Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cztery auta hybrydowe na służbie w Raciborzu

Facebook Twitter

Wczoraj (12.06.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach przekazano 43 nowe pojazdy dla śląskich mundurowych. Z naszego regionu dwa auta dostała też jednostka w Wodzisławiu Śląskim, a po jednym- w Gliwicach i w Jastrzębiu- Zdroju. Radiowozy kosztowały w sumie blisko 4 miliony złotych.

Milion 200 tysięcy złotych pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, pozostałe środki to pieniądze z samorządów lokalnych i środków budżetowych.

Samochody mają bogate wyposażenie, silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna bezstopniowa skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, system multimedialny z kamerą cofania. Każdy z pojazdów Toyota Auris Hybrid Touring Sports kombi wart jest blisko 92.000 złotych brutto. Dla przyszłych użytkowników nowo zakupionych pojazdów zaplanowano szkolenia zorganizowane przez dostawcę pojazdów przy udziale importera. Obejmować ono będzie część teoretyczną i praktyczną.

Cieszę się, że już dziś na nasze drogi wyjadą nowoczesne samochody, które nie tylko zwiększą bezpieczeństwo, ale i komfort pracy policji. Jesteśmy w tym zakresie liderem w skali kraju i udowadniamy, że współpraca przynosi korzyści i że potrafimy bardzo dobrze inwestować publiczne pieniądze. W planach mamy kolejne zakupy, ale ta współpraca przekłada się również na inne dziedziny; doposażamy funkcjonariuszy w sprzęt informatyczny, wkrótce będziemy mieć nowoczesną strzelnicę, gdzie policjanci będą mogli się szkolić – podkreślał komendant Krzysztof Justyński.

Najwięcej samochodów – 7 sztuk trafi do KMP w Katowicach. Bielsko-Biała i Racibórz otrzymają po 4 szt., po trzy pojazdy trafią do Chorzowa, Częstochowy, Sosnowca i Zabrza. Po dwa pojazdy otrzymały komendy w Kłobucku, Pszczynie, Tychach i Wodzisławiu Śląskim. Po jednym nowym radiowozie trafi też do Bierunia, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Jastrzębia-Zdroju, Lublińca, Mikołowa i Mysłowic.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj