Czwarte zwycięstwo w tym sezonie dla piłkarzy drugoligowego GKS-u Jastrzębie

Tym razem na własnym stadionie GKS Jastrzębie pokonał rezerwy Zagłębia Lubin 3:1. W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli bramek. Dopiero w drugiej, w ciągu 9 minut jastrzębianie trafili trzykrotnie.

Kolejno gole od 68. minuty zdobywali Dariusz Kamiński, Daniel Szymczak i Szymon Gołuch. Goście zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem i ostatecznie trzy punkty zostały w Jastrzębiu. Swój zespół chwalił na pomeczowej konferencji trener GKS-u:

Grzegorz Kurdziel: Nasza drużyna była dzisiaj w formie, bardzo dobrze wybiegali ten mecz, przez prawie 90 minut byliśmy bardzo dobrze zorganizowani, poza jedną sytuacją. Nie było dużych zagrożeń, oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę z jakości tych młodych zawodników z Lubina, musieliśmy być skoncentrowani w pojedynkach w defensywie. Dużo odbiorów dawało nam możliwość wychodzenia do kontrataków. Po jednej takiej akcji zdobyliśmy bramkę, zespół się wtedy rozpędził, dołożył dwie bramki. Zwycięstwo 3:1, bardzo cenne.

Po niedzielnym (18.09.) zwycięstwie GKS ma 16 punktów na koncie i zajmuje 8. miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę (24.09.) do Jastrzębia przyjeżdża drużyna rezerw Śląska Wrocław.

GKS Jastrzębie – Zagłębie II Lubin 3:1 (0:0)

1:0 – Dariusz Kamiński 68’
2:0 – Daniel Szymczak 71’
3:0 – Szymon Gołuch 77’
3:1 – Wojciech Szafranek 78’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Dominik Klimkiewicz, Mateusz Słodowy, Yevgeniy Zakharchenko, Dominik Kulawiak (86. Dawid Szkudlarek), Przemysław Lech, Nataniel Wybraniec, Natan Wysiński (69. Daniel Szymczak), Dariusz Kamiński, Szymon Gołuch (90. Miłosz Misala), Daniel Stanclik.

Zagłębie II Lubin: Michał Matys – Jakub Kolan, Kamil Sochań, Michał Bogacz, Kamil Sobczak, Filip Kocaba (66. Mateusz Kizyma), Kacper Masiak (66. Paweł Kruszelnicki), Dawid Pakulski, Oliwier Sławiński (62. Wojciech Szafranek), Koki Hinokio, Szymon Kobusiński.

Sędzia: Mariusz Myszka
Żółte kartki: Stanclik (GKS) oraz Kocaba, Kolan, Hinokio, Sławiński (Zagłębie II).