Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czworonogi odebrane w Żorach. Kolejne zaniedbane psiaki

Facebook Twitter

Zaniedbane psy odebrane mieszkańcowi Żor. Mimo apeli i edukacji nadal zdarzają się przypadki traktowania zwierząt przedmiotowo.

fot. policja Żory

Wczoraj (12.12.) przed 20.00 przedstawicielka fundacji na rzecz ochrony praw zwierząt z Rybnika zawiadomiła, że na jednej z posesji w dzielnicy Rój znajdować się mają mocno zaniedbane psy. Przed przyjazdem na miejsce mundurowi ustalili, gdzie aktualnie zamieszkuje właściciel posesji i wraz z nim pojechali na miejsce interwencji. Mężczyzna potwierdził, że są to jego zwierzęta. Pomimo mroźnej aury, psy zamieszkiwały w prowizorycznych i nieocieplonych budach. czworonogi przewiezione zostały przez mundurowych do żorskiego azylu dla zwierząt, gdzie zapewniona im została opieka weterynaryjna.

Za policją apelujemy – zwierzę to nie rzecz, ani też najlepszy prezent. To z pewnością odpowiedzialność! Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach, oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty e-mail: pg@zory.ka.policja.gov.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023