Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy 25 lipca jest niedzielą handlową? Sprawdź

Facebook Twitter

W 2021 roku będą jeszcze trzy niedziele handlowe, zakupy zrobimy tuż przed początkiem roku szkolnego, na koniec wakacji, w niedzielę 29 sierpnia, potem dopiero w grudniu. Tymczasem Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach przedstawia raport z kontroli sklepów w zakresie przestrzegania przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta.

fot.pixabay.com

Niedziele handlowe w 2021 roku:

  • 29 sierpnia 2021 r.,
  • 12 grudnia 2021 r.
  • 19 grudnia 2021 r.

Na przełomie maja i czerwca tego roku, inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy przeprowadzili 115 kontroli w małych placówkach handlowych na terenie województwa śląskiego w zakresie przestrzegania przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz niektóre inne dni oraz legalności zatrudnienia.

Kontrole zostały przeprowadzone w niedzielę objętą zakazem dopuszczenia do pracy pracowników oraz osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych. W trzech skontrolowanych placówkach handlowych stwierdzono naruszenie przepisów ustawy.

– czytamy w raporcie pokontrolnym. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami podczas czynności kontrolnych inspektorzy pracy łącznie wydali 381 decyzji, 315 wniosków w wystąpieniu oraz 13 poleceń.

Najczęściej stwierdzone nieprawidłowości przez inspektorów pracy w zakresie technicznego bezpieczeństwa pracy, dotyczyły braku ładu i porządku w pomieszczeniach pracy, nieprawidłowego składowania i magazynowania oraz nieprawidłowości w zakresie oceny ryzyka zawodowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj