Czy cmentarze zostaną zamknięte? Decyzja nie zapadła
"Obecnie nikt nie przewiduje zamknięcia cmentarzy 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, ale rozłóżmy w czasie nasze wyjazdy na groby najbliższych" – zaapelował w środę (14.10.) w czasie briefingu rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

To co możemy robić, to apelować do Polaków, żeby rozłożyć te wyjazdy na tydzień przed (dniem Wszystkich Świętych – PAP)
– tłumaczył w kontekście zbliżającego się 1 listopada. Dodał też, że
na chwilę obecną nikt nie przewiduje zamykania cmentarzy.
W tym roku 1 listopada przypada w niedzielę. Odnosząc się do kolejnego najwyższego dobowego przyrostu nowych zakażeń, który zanotowano w środę – 6526 i zgonów – 116, podkreślił, że pod uwagę brane są różne scenariusze, jeśli chodzi o dodatkowe obostrzenia.
Bierzemy pod uwagę różne rozwiązania. To nie jest tak, że bierzemy pod uwagę jedno rozwiązanie, które ma wejść w życie, jeśli te przypadki będą rosnąć
– zaznaczył. Uzupełnił, że w czwartek (15.10.) po publikacji codziennej statystki zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego.
I tutaj pod kierunkiem pana premiera będą zapadać kolejne decyzje. Na pewno ten wachlarz możliwości do wprowadzenia jest dość długi
– podkreślił.
(PAP)
Czytaj także: