Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy Czesi otworzą granicę dla Ślązaków? Są zapowiedzi!

Facebook Twitter

To jest bardzo dobra wiadomość, czekali na nią wszyscy Ślązacy, którzy chcieli dostać się do Republiki Czeskiej.

Dzisiaj (27.06.) rano na Twitterze, czeski minister zdrowia Adam Vojtěch opublikował wpis. Oto jego treść:

Sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim się wyraźnie poprawia. Dlatego też od przyszłego tygodnia mamy w planie zniesienie obostrzeń na granicy. Nie będzie już konieczne przedstawienie negatywnego wyniku testu na koronawirusa czy też odbycie 14-dniowej kwarantanny po powrocie z tego regionu w Polsce.

Choć wpis dotyczy mieszkańców Republiki Czeskiej udających się na Śląsk, to po zdjęciu ograniczeń, jak można domniemywać, również i Ślązacy będą mogli bez przeszkód wjechać na teren Czech. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że najprawdopodobniej w poniedziałek z granic znikną budki celników i policji czeskiej.

Przypomnijmy, 13 czerwca Polska otworzyła swoje przejścia graniczne, dwa dni później zrobiła to Republika Czeska. Polacy mogli wjeżdżać do Czech, jednak władze w Pradze, argumentując wysokim procentem osób chorych na koronawirusa, wprowadził ograniczenia dla naszego województwa.

Przeciwko zamkniętej granicy i niedyskryminowaniu mieszkańców Śląska protestowało wiele środowisk. Zobacz nasze materiały:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024