Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy dojdzie do porozumienia w/s policyjnych posterunków?

Facebook Twitter

Dla samorządowców - likwidacja, dla policji - reorganizacja. Spór dotyczy już samej terminologii, a konflikt jest o wiele poważniejszy. Przypomnijmy: od początku lipca zniknąć ma wiele posterunków policji, także w naszym regionie. Komisariaty przestaną działać m.in. w Rudniku, Rudach, Krzanowicach, rybnickich Niedobczycach czy przy ulicy Zebrzydowickiej w dzielnicy Maroko-Nowiny.

Jednostki wytypował Śląski Komendant Wojewódzki, bez konsultacji z samorządami, które czują się zlekceważone. W ich imieniu protest wraził Śląski Związek Miast i Powiatów, ale o wątpliwościach w Radiu 90 mówili też sami urzędnicy:

– argumentowali Bogusław Wojtanowicz, zastępca burmistrza Kuźni Raciborskiej i Violetta Cieśla, sekretarz Krzanowic. W piątek (15.06) ma dojść do spotkania komendanta wojewódzkiego z samorządowcami, na którym obie strony będą chciały przekonać do swojego stanowiska. Trudno przewidzieć, jaki będzie efekt dyskusji, ale raczej nie należy spodziewać się decyzji o wstrzymaniu reorganizacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024